Грешка на Новела

Добрият стар Novell!! Стабилен, но потаен!
Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 26-06-2006 00:01

Такааа, предишния път бях готов да приема, че NEC 450mhz има "проблем с процесора", но compaq 866mhz, вече е нахално.При изпълнения на clib.nlm нещо става и netware-а halt-ва norc.nlm.
Може ли да прегледате този clib.nlm , защото започва да лази по нервите ...не знам кога ще ми спретне нов номер.И тази машина, както и предишната работи повече от идеално ...
Имам съмнения в настройките на мрежовата карта(дали слота е верен), но все пак този norc.nlm не съм го сложил на сървъра с тесла ...Ако все пак има вероятност да работи и при "крива" настройка и да се забива затова, ще съм благодарен на помощ при настройката.
Ако има смисъл може да напиша точно грешката (със стека, който ми изписва и така нататък).
Току що и 1 Siemens 1 GHz ми даде същата грешка ...това да не е само на socket370 процесори?!?!?!?!?!?
Ето нещо конкретно - пред дългия стек, който ми изкарва пише, че процеса е CRON.Пробвах да го пусна без NORC - тогава дава грешката веднага(когато пусна norc се бави няколко секунди).
Благодаря предварително за вниманието(и всяко поне малко логично обяснение).

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 26-06-2006 08:49

Странна работа става пак при вас.... Никъде другаде няма такъв проблем с новела. Няма да уточнявам тук за колко места говоря, но са достатъчно, за да си правя извод, че нещо при вас не е наред.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 27-06-2006 01:07

Още с писането тук съм признал огромната липса на опит с novell(все пак ние ползваме незначима част от хилядите му опции, поне на повечето места), затова ще опиша подробно какво правя.Днес си взех машина Siemens, каквато съм пускал - същите процесор(p3 500), памет(128mb SD), кутия и т.н.Картинката в биоса ми се видя непозната, но ...мога лесно да проверя дали просто не съм я забравил.
Прибрах се доволен от живота и сложих 80 gb WD, 7200, 8mb Cache.Диска е голям, затова пуснах по-големи сектори(32 kb - това съм го пробвал на друг сървър, който за мое щастие работи чудесно ... все още:)).Инсталира се доста бързо и си позна мрежовата карта "без бой".Копирах си public3 и util директориите, и norc.nlm, norcf.nlm, crnt в директория system.Послушно си копирах и втората половина на autoexec.ncf.Down.Restart server.След няколко секунди се появи следния екран, който снимах ...

Edit Kondev: подмених долния линк с друг, на който картинката е по-малка ;)

http://intelrullz.data.bg/img/IMG_0172.jpg

Изображение

Признавам си, че ме мързеше да правя потребители, за да видя, че не е имало смисъл:).НИЩО освен това, което пише горе не съм правил.
Какво пропускам защото до вчера успех/неуспех коефициента ми беше 3/1, а от около 30 минути е 3/7....
Изключително много се извинявам за огромната снимка, но не съм в състояние да направя качествено смаляване(да се чете след това), а имам огромното желание (и необходимост) да пусна 1 обект и не знам какво да правя.

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Кажи нещо...

Мнение от rad » 27-06-2006 08:12

Кажи нещо повече за размера на DOS и Novell партициите и за обема на дисковете. Не ми стана ясно това със по-големите сектори, но пък съм имал "странни" проблеми със SYS волюм > 30 GB.
Относно "скрин шот-а":
Clib.nlm се ползува от Cron.nlm и съм чувал да има проблеми при не "упдейтнат" Novell 3.11(твоят би трябвало да е поне 4.хх с пачове), или при неуказана тайм зона.
Колкото и да е тъпо пусни и едно "шерване" на файловете в system и public директориите.
:oops: Провери и флопито - дали чете и пише :oops:

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 27-06-2006 09:12

Така.... след доста опити правени с по-големи дискове от 30гб резултата показва, че новел 4.2 не ги обича. Затова колкото и да е голям диска, прави размера на SYS не по-голям от 30гб. Мисля, че проблема тук е точно такъв, но защо избива към процесора - не знам.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 27-06-2006 11:29

Рад беше прав...заслужи почерпка!!!
Много благодаря.Няма да изпадам в подробности, но "едно време" при инсталация ми казаха "пиши зона +2 и нямаш грижи"...и наистина тогава нямаше :roll: . Явно просто не всеки път я задавам "ръчно".Единственото обидно е, че 3 дни се чудех кой да тормозя :wink: ...

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Много се изкефих...

Мнение от rad » 28-06-2006 08:14

Иване, (щото предполагам, че ти се криеш зад горното "приключение" на sapfir4),
много се изкефих на реализацията Ви -"Тарифициран интернет по DHCP", но там наистина имаше нужда от иновации и "борби", за да тръгне нещо нужно във все повече обекти, а Новелския съртър си е една рутина- даже аз съм виждал съм че умееш да ги правиш(няма нужда повече да се доказваш)- "праскай" по един имидж от Кондевските(хем уважаваш неговия труд, хем получаваш работеща система за половин час със усложненията), а икономисаното време и нерви можеш да инвестираш в безжични, IP и други подобни решения(където ние сме по-назад) на "ползу роду" и за твое удоволствие. :wink:

П.П. Дано не прозвучах много нравоучително и да си загубя почерпката! :roll:

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 28-06-2006 21:48

За това става въпрос:

http://www.unrealsoft.net/forum/viewtop ... =3752#3752

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Много се изкефих...

Мнение от stoar08 » 29-06-2006 09:12

Иване, ... даже аз съм виждал съм че умееш да ги правиш(няма нужда повече да се доказваш)- "праскай" по един имидж от Кондевските(хем уважаваш неговия труд, хем получаваш работеща система за половин час със усложненията), :wink:
:roll:
Дано не прозвуча грубо, но не искам да спамя възможно най-малко форума : С 2 неща не правя компромис - работа и физическа си цялост(първото със сигурност).Щом novell са направили инсталация, а не image=>има защо.Мога да заделя 30 минути от съня за по-спокойно съществуване:).
П.П. Дано не прозвучах много нравоучително и да си загубя почерпката!
Бих ти пратил каса бира по куриер, но като стигне до теб ще е по-скоро наказание от колкото почерпка;).

Отговори