Проблем с изтриването на баркодове

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
invisible
Мнения: 587
Регистриран: 05-11-2004 22:16
Име: Антон Узунов
Местоположение: Велинград

Проблем с изтриването на баркодове

Мнение от invisible » 26-11-2012 09:34

Много е досадно постоянно да ти се обаждат за едно и също нещо. От едно известно време ми звънят от много места, където работят с Атон с оплакването, че не им дава да трият баркодове. Аз съответно минавам през обекта, проверявам дали има пусната опция за следене на количествата и както навсякъде същата не е пусната, но триенето на баркод е невъзможно. Тогава пускам един скрипт и нещата са ок. Ще е добре да се отстрани този досаден проблем.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Проблем с изтриването на баркодове

Мнение от stoar08 » 26-11-2012 09:55

И аз винаги съм се чудил защо подразбиращата настройка е да се следят тези неща (не познавам персонално някой, който да го ползва ...)
Може би при промяна на настройката в глобална е редно да пита 'да забравя ли нещата до тук?' ... или поне да има опция в системни за да става по нормален начин.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
invisible
Мнения: 587
Регистриран: 05-11-2004 22:16
Име: Антон Узунов
Местоположение: Велинград

Re: Проблем с изтриването на баркодове

Мнение от invisible » 04-01-2013 12:14

Няма ли да се оправи, понеже ми звънят постоянно за този проблем и се карат с мен!!! :evil:
Изображение
Изображение

badjo
Мнения: 180
Регистриран: 16-01-2008 08:49
Име: Благой Георгиев

Re: Проблем с изтриването на баркодове

Мнение от badjo » 06-01-2013 22:47

Проблема идва от АтонПос, въпреки че е спряна опцията за следене на баркодове в Aтона, при продажба от АтонПос баркодовете се записват в съответната таблица PROD_CENI_EL

http://www.unrealsoft.bg/forum/viewtopi ... =19&t=4134

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Проблем с изтриването на баркодове

Мнение от alex » 07-01-2013 21:14

SSD написа:Проблема според мен трябва да е оправен след като мине конверт 1523.
Също така много е възможно да е гръмнал с грешка този конверт, ако базата не е била спряна.
Може да се направи една проверка с IBExpert дали ключа е настроен правилно. В таблицата PROD_CENI_EL на таба Constraints->Foreign keys, на външния ключ FK_PROD_CENI_EL_BARCODE_ID правилото за изтриване (Delete Rule) трябва да е SET NULL. Ако не е така може да се използва следното:

КОД: ИЗБЕРИ ЦЕЛИЯ КОД
ALTER TABLE PROD_CENI_EL DROP CONSTRAINT FK_PROD_CENI_EL_BARCODE_ID


КОД: ИЗБЕРИ ЦЕЛИЯ КОД
ALTER TABLE PROD_CENI_EL ADD CONSTRAINT FK_PROD_CENI_EL_BARCODE_ID FOREIGN KEY (BARCODE_ID) REFERENCES BARCODE(ID) ON DELETE SET NULL USING INDEX FK_PROD_CENI_EL_BARCODE_ID


За да се изпълнят заявките трябва да няма връзки към базата.
След като се изпълнят двата реда правилно, би следвало правилото да работи и при изтриване на баркод да не се получава грешка.

И след всичко, ако пак се получава грешка значи не търсим на правилното място.
Изображение
Изображение
Изображение

badjo
Мнения: 180
Регистриран: 16-01-2008 08:49
Име: Благой Георгиев

Re: Проблем с изтриването на баркодове

Мнение от badjo » 08-01-2013 12:53

Тествано - Оправи се след конверта

Отговори