TouchSale и забило ФУ!

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Pitcher
Мнения: 211
Регистриран: 16-03-2007 15:25
Име: Пламен Йосифов
Местоположение: Варна
Контакти:

TouchSale и забило ФУ!

Мнение от Pitcher » 31-10-2011 12:30

По принцип, когато ТъчСейл стартира и не може да си инициализира връзката с ФУ, програмата се "замисля" малко и вади съобщението "Грешка при инициализаране на връзката с ФУ..." . Това добре, но ми се случва няколко пъти при стартиране ТъчСейл да се държи странно (зареждането стои на едно място и процесора цикли на 99%) и като се опиташ да го минимизираш и върнеш обратно виждаш, че е заредил, но не можеш да правиш нищо, като постоянно ти излиза грешка "Access Violation at module TouchSale.exe....." . Общото в тези няколко случая е, че фискалното устройство е Датекс MP 55 KL. След неколкократно преинсталиране на TouchSale и Firebird, бекъп на базата, чекване на дисковете и така нататък забелязвам, че фискалното устройство е забило (свети си, пише си PC Connect на дисплея, но не реагира на нищо) и след рестарт на устройството всичко е ок. Ако е възможно по някакъв начин да се подсказва, че това е проблем с ФУ за да не се влиза често във този "филм" .
Only God can judge me......
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: TouchSale и забило ФУ!

Мнение от stoar08 » 31-10-2011 14:18

1 http://www.unrealsoft.bg/forum/viewtopi ... =32&t=3906. Очаква се да спрат да се случват тия работи.
2 Принципно (поне при мен) устройството не е точно 'забило', в смисъл, че връща сигнал 'мисля' и по спецификация трябва да си го чакаш (праща байт през 50-60мсек и за това смуче процесор). За да се реши - трябва да има недокументирана проверка дали командата не се изпълнява прекалено дълго (2-3 секунди примерно, но не е сигурно - при периодичен отчет примерно е същия случай и отнема повече и е напълно нормално).
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори