Кирилицата в Win7 x64

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Кирилицата в Win7 x64

Мнение от stoar08 » 22-09-2010 17:02

Положението е странно - част от текстовете са ми на български (например "Стартиране" и "За програмата"), но голямата част е на ????.
В таблици и т.н. данните са си наред (виждам имена на потребители, съдържание на меню и т.н.).
По едно време ми заприлича на липсващ езиков файл, но видях, че Bulgarian.lng е практически празен и почти нищо не съдържа.
Прегледах няколко пъти всички регионални настройки, пробвах 3-4 шрифта (от които послендия е
Arial Cyr). В режим на съвместимост, с администраторски достъп, без допълнителни екстри - няма промяна.

Идеи ?
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Кирилицата в Win7 x64

Мнение от rad » 24-09-2010 07:34

Имах подобен проблем с WIN XP със сменена тема - оказа се че някои от шрифтовете Display/Properties/Appearance/Advanced не поддържаха кирилица - смених ги и се оправи.
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Кирилицата в Win7 x64

Мнение от stoar08 » 24-09-2010 08:19

Това ме подсеща - в 7 шрифтовете са на изключително логично място : Персонализиране->Цветове (wtf!?!?!), което е от бутоните в долната част на прозореца.
Машината, която ми връчиха беше AsRock (подарък от MTel) и не изглеждаше пипана преди да стигне до мен. Първо преместих всички елементи да са на Arial, а после си свалих и Arial Cyr, но нямаше ефект. Пробвах и 2-3 от неизвестните "за всеки случай", но не ме огря.

Като цяло отдавам проблема на бъг в 32-битовия runtime на x64, но ми се ще да не слагам virtualpc заради единия touchsale (освен, ако не се окаже живото-спасяващо точно от тази машина да ползват store).
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Re: Кирилицата в Win7 x64

Мнение от boris » 24-09-2010 11:27

Не ползвам 7-а, и не мога да го изпробвам, но виж дали са ти правилните настройки в:
Region and Language -> Administrative -> там имаше нещо от рода на change system Location би трябвало да е на български.
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Кирилицата в Win7 x64

Мнение от stoar08 » 24-09-2010 17:50

stoar08 написа: Прегледах няколко пъти всички регионални настройки, пробвах 3-4 шрифта (от които послендия е Arial Cyr). В режим на съвместимост, с администраторски достъп, без допълнителни екстри - няма промяна.
ПС Говориш ми за "non-unicode programs language", който си е на почти същото място като в XP, за разлика от шрифтовете на интерфейса :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Кирилицата в Win7 x64

Мнение от alex » 25-09-2010 09:59

и аз имам Win7 x64 и нямам проблем с нито една от нашите програми

виж тази настройки, ако трябва смени на английски и после пак на български
Прикачени файлове
new-1.png
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Кирилицата в Win7 x64

Мнение от stoar08 » 25-09-2010 17:16

Мда, това си дойде така.
Опитах да го мина на английски и да го върна (даже с рестарт), което не помогна. Реших нахално да си инсталирам LIP-а за български, но той упорито отказа изобщо да се стартира (вероятно по причината, че езика си е такъв, но не ми даде съобщение). Не съм много сигурен дали Home Premium версията няма някаква допълнителна "врътка", но google нищо не каза по темата.

За момента съм го оставил на английски, но на клиента и други неща му правят проблеми и имам дълбоки съмнения, че ще се сложи нещо по-прилично на машината. Ако намеря от къде е бил проблема ще пиша дали/как се оправя.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори