FAQ PocketShop

Най-често задавани въпроси по модулите и техните отговори.

Модератор: detelin

Отговори
kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

FAQ PocketShop

Мнение от kondev » 26-04-2005 22:06

Тази тема има за цел да се опишат най-често задаваните въпроси свързани с модула с техните отговори и най-често срещаните проблеми и техните решения.
Темата ще се менажира по по-специален начин. Някои от постовете в нея ще се коригират, а други може и да се изтриват. Целта е да остане "есенцията" и в нея винаги да може да се намери бързо търсеното решение. Темата е под прякото наблюдение на ръководителя на групата по поддръжка на модула, всеки ще може да предлага въпроси и проблеми, но ръководителя ще отговаря и ще дава пояснения. Тази тема ще е в основата на документ FAQ за модула.
Успех!

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Как се инсталира PocketShop?

Мнение от scooter_nick » 06-06-2005 09:17

Въпрос: Имам си PocketPC, как да си инсталирам PocketShop.
Отговор: Всичко което ви трябва е PocketPc, обикновен компютър, кабел за връзка между компютъра и покета, Microsoft ActiveSync и последните версии на Shop и PocketShop (кабела и Microsoft ActiveSync вървят със самия покет).
1. Инсталирате си Microsoft ActiveSync на компютъра.
2. Свързвате вашия PocketPC със компютъра, чрез кабела, който ще намерите в кутията на покета. Когато включите покета, ActiveSync ще усети, че има свързано устройство и ще ви предложи wizard, с който да настроите "Partnership" между покета и компютъра. От предложените "Standart partnership" и "Guest partnership" изберете стандартния. На следващата стъпка трябва да уточните какво точно ще синхронизирате. Изчистете всички чекбоксове, като оставите включен само "File synchronisation". След това ActiveSync ще ви предложи да създаде папка в MyDocuments (и шорткът на десктопа към тази папка), в която ще се съхраняват файловете за синхронизиране. Изберете уникално име за папката. Това ще ви спести чуденето, коя папка за кой покет беше, когато навържете няколко такива в бъдеще. След като приключите с настройките ActiveSync ще синхронизира няколко файла (незнайно какви) и можете да пристъпите към инсталирането на PocketShop.
3. Стартирате инсталатора на PocketShop, който може да намерите на http://www.unrealsoft.net, на настолния си компютър. Следвате стъпките на инсталатора без да променяте нищо. Когато приключи, той ще ви каже да погледнете екрана на вашето PocketPC за следващата фаза. Натиснете бутона ОК, който ще видите на екрана на покета за да приключите инсталацията.
4. Вашия PocketShop все още няма никакви данни (продукти). За да прехвърлите артикулите и контрагентите от Shop към PocketShop е необходимо в конфигурацията на междинния склад, който ще следите с покета, да посочите пътя към папката за синхронизиране на документи. Спазвайте ограничението от 8 осем букви в име на директория и файл. Ако сте кръстили папката в която се съхраняват файловете за синхронизиране "BusMercedes", то пътя към нея трябва да е "c:\mydocu~1\busmer~1". От меню "Операции - PocketShop" изберете "Бус Мерцедес" и натиснете бутона "зарежда с данни". Тази операция създава няколко файла, които се записвата в папката за синхронизиране. Microsoft ActiveSync ще прехвърли тези файлове в покета (мисля, че на екрана му се появяваше съобщение, че са получени нови данни). Остава да стартирате PocketShop отговаряйки на трите предупреждения, че в него няма нищо и да изберете от менюто "зареждане на данни". Вече си имате готов за работа PocketShop.

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Нямам връзка между PocketPC-to и покет принтера

Мнение от scooter_nick » 06-06-2005 09:27

Незнайно защо, въпреки че дупката, която се намира на Вашето PocketPC и служи за свързването му с USB порта на компютъра или за връзка с покет принтер в настройките на принтера трябва да укажете в настройките на принтера, че интерфейса на свързване е RS232. Сега вече можете да печатате.
Последна промяна от scooter_nick на 06-06-2005 20:00, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Менюто на PocketShop е на китайски :)

Мнение от scooter_nick » 06-06-2005 09:30

В регионалните настройки на PocketPC-то направете Вашия "Location" Bulgaria.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 06-06-2005 10:30

ОТЛИЧНО :!:

Потребителски аватар
Geri
Мнения: 86
Регистриран: 09-11-2004 10:23
Местоположение: Pazardjik
Контакти:

Мнение от Geri » 17-10-2005 17:56

Впечaтлена съм, дори на мен ми стана ясно, :) въпреки че не съм виждала в реали условия как работи Pocket Shop!
Щеше ми се и от останалите групи по поддръжка да се бяха включили така активно и "разбираемо" и по другите модули :)
Скромността е качество на тези, които нямат други качества :)

Отговори