матричния принтер не се конфигурира както трябва

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
dido
Мнения: 251
Регистриран: 06-11-2004 22:38

матричния принтер не се конфигурира както трябва

Мнение от dido » 17-11-2005 10:54

На windows 98 /на други не съм пробвал/ като се отиде на "справки/преглед/настройка" и се променят настройките на принтера /напр. dots per intch/ настроиките визуално се приема но на практика принтера си печата със старите настройки. Това само за себе си не е толкова страшно но като се има в предвид че MAnagera, май не е предвиден да работи с матрични принтери, защото излизат идиотски разпечаткие особенно цвентите неща, и като се има в предвид че когато принтера е конфигуриран да печата с малко точки на практика всичо се печата без стойностите а те обикновенно са най-важни в една справка. След всичко това май managera не може да се ползва особенно с матричен принтер. Разбира се варианта по default да сложа най-високите стойности на Print Quality не ми върши работа защото печата отвратитерлно бавно във всичко под Windows.

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Опита ли рестарт

Мнение от scooter_nick » 17-11-2005 11:34

След като промени настройките в мениджъра рестартира ли го :oops: ? Не знам дали е от това, но напоследък попадам на разни настройки в Shop, които захапват само след рестарт.

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Не че се заяждам....

Мнение от rad » 17-11-2005 13:40

Дидко, не че се заяждам, но основното предназначение на Managera си мисля, че е да се разглеждат и анализират данните от системите под(над) Windows, а там си е чист анахронизъм използуването на матрични принтери. :roll:
Пък и хората кариери(и не само) направиха с показване на "тортички" и "стълбчета", но разпечатани на цветни принтери. :wink:
То, не че този отговор не си си го дал и сам във въпроса си! :lol:

dido
Мнения: 251
Регистриран: 06-11-2004 22:38

Мнение от dido » 17-11-2005 17:28

По принцип има логика, но след като се предоставя възможност да се работи с матричен принтер не е зле "нещото" да работи. как от един компютър да се работи със сторето и то работи само с матричен принтер и в същото време с мениджъра, а той работи само с лазерен принтер???!!! е дааа могат да се купят по 2 принтера на работно място но това маааааалко оскъпява сторето, могат и да се карат хората да ходят през 2 минути през 9 офиса в 10-ти за една разпечатка, но това маааалко вдига себестойността на труда им като намалява двойно производителността им.
А и смятам че е въпрос на някоя идиотска настройка на някои компонент в програмата което едва ли ще отнема повече от 2 мин да се поправи.
Аз не говоря за лошите нюанси на черното при печат на матричен принтер - това си е от принтера - ясно, аз говоря за това че когато от мениджъра променя настроиките на принтера визуално се приемат, но само визуално, принтера продължава да си печата в мениджъра със старите настройки.

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 17-11-2005 21:11

Направи настройките на принтера от контрол панела и спед това печатай от програмта.
Изображение
Изображение
Изображение

dido
Мнения: 251
Регистриран: 06-11-2004 22:38

Мнение от dido » 18-11-2005 12:31

Да ама така ми печата мнооого бавно в останалите приложения под wind. принтера.
Добре де разбрах, когато имате време ако решите някога поправете го не ми е болка за умиране

Отговори