Отпечатване на поръчката по реда на маркиране

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
juju
Мнения: 215
Регистриран: 08-11-2004 15:37
Име: Борислава Николова
Местоположение: Разлог
Контакти:

Отпечатване на поръчката по реда на маркиране

Мнение от juju » 17-11-2006 18:14

В сегашния си вариант не ми върши работа, защото при няколко еднакви гарнитури те естествено се сумират и в кухнята пак не могат да разберат кое основно с коя точно гарнитура е. Ако гарнитурите и основните са различни всичко е ок, но когато има едно основно с няколко гарнитури, а те се дублират с някоя от гарнитурите на другите основни ястия, кашата е пълна. :twisted:
Важно е за тях да са на една марка, за да могат да излязат едновременно поръчките!

juju
Мнения: 215
Регистриран: 08-11-2004 15:37
Име: Борислава Николова
Местоположение: Разлог
Контакти:

Мнение от juju » 17-11-2006 18:23

Може единия вариант да го направите е както коментарите - в самата рецепта или група рецепти (например основни ястия) да се задава с коя група гарнитури да работи, та като се избере основното после да пита и за гарнитурата... знам ли...

Потребителски аватар
invisible
Мнения: 587
Регистриран: 05-11-2004 22:16
Име: Антон Узунов
Местоположение: Велинград

Мнение от invisible » 12-12-2006 17:02

И аз мисля, че това трябва да се направи в най-скоро време(до 15.12.2006г), защото когато се работи с много каси едновременно ще става едно голямо объркване и ще почнат едни караници-това беше с това а онова с това .... и накрая лошо за всички :?
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 12-12-2006 18:01

Аз имам следното предложение, което според мен няма да е прекалено сложно за реализация и ползване - имам да маркирам 3 кебапчета + пържени картофи;маркирам си кебапчетата и с някой бутон или комбинация (напримерно alt+Г) показвам, че след това ще маркирам гарнитурата. Ако има втора гарнитура пак по същия начин с клавиша/комбинацията и така докато не маркирам нещо без да окажа изрично, че е гарнитура. Сигурно няма да е проблем групата да се отдели в бележката с 1 ред "----------------------" преди първото (основно) и след последната гарнитура примерно :) .
Пък самия запис в базата едвали е необходимо да се променя (дори на монитора може пак всичко да си е на куп май)...съмнява ме някой да се интересува кое с какво е вървяло :wink:

mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Мнение от mitaka » 12-12-2006 23:16

nali si imate komentar kym porychkite be deca 8)
Изображение

Отговори