Проблеми грешки при работа с хотел

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
metodi
Мнения: 43
Регистриран: 26-02-2005 08:05
Местоположение: София
Контакти:

Проблеми грешки при работа с хотел

Мнение от metodi » 14-08-2007 18:12

1. В Справка сметки -> Експорт -> Таблица. Програмата дава грешно изчислено ДДС във версия на хотелската програма 4.257. Това ми казаха днес сутринта от счетоводството. Прегледах го и се оказа че ДДС-то действително е грешно. И при сумиране на сумите в таблицата не се получава по никакъв начин платената сума. В другия експорт "Във формат @" на някои от редовете не излиза ДДС в колоната за ДДС и другото странно нещо е че на този ред Сумата без ДДС е по-голяма от Платената сума. Можете ли да го оправите това максимално бързо за да могат да направят осчетоводят приходите от счетоводството.

2. Хотелската програма продължава да работи със забавяне и то голямо при настаняване на резервация, редакция на гост, запис на редакция, натискане на бутон "Сметка". Дори и след пуснат Purge на целия сървър. Също работи бавно при конфигурация на договори но там са около 4000 договора. По някъкъв начин ми се бави хотелската програма но това не е от стар Copystr.

3. При освобождаване на просрочен сейф на гост на сметката на госта остава сумата за доплащане но не може да се разбере за кой номер сейф е тази дължима сума. Можете ли да направите и в този случай да пише в номера на сейфа след името на услугата сейф т.е.
Дата: Час: Услуга: Количество: Цена: Сума:
25-07-2007 12:31 Сейф 35 1 5 BGL 5
Също и номера на сейфа да излиза в справка услуги.

4. Освобождаване на сейф от Конфигурация ->Сейфове да могат да го правят само потребители които има права за конфигурация на програмата но не и администраторите на рацепция.

5. Трябва ми справка в която да излизат платени по сметка суми по договори и по номера на клиенти. Този справка ми е необходима за да могат да се проверяват бързо пуснати по сметка суми които не би трябвало да са по сметка. Случи се че тур оператори които трябва да са платени по депозит са платени по сметка и по този начин са изпуснати като плащания от фирмите тур оператори към хотела с такава справка ще се откриват проверяват много лесно. В Менидър2 има нещо подобно но не могат да се открият клиентите с плащания по сметка а само по кои договори са и след като се открият там трябва да се проверяват настанените гости - гост по гост по определен договор (по които не трябва да има изобщо плащания по сметка) в архива.

6. Резервация след настаняване на "организирана резервация" в стари и изтрити излиза като ваучерна т.е. тип: Ваучер.
Когато е резервацията е ваучерна за да се разбере какво е правено по тази резервация се минава през няколко справки. Първо се търсят операцийте по резервация която е същия номер като номера на ваучера и от справката се разбира автоматичния номер на ваучера и ислед това се пуска нова справка за операций по резервация "автомачиния номер на ваучера" за да се разбере цялата история на резервацията. Възможно ли е това да става само с една справка?

Slayer
Мнения: 21
Регистриран: 17-06-2007 15:16
Контакти:

Мнение от Slayer » 14-08-2007 21:11

Да добявя и аз един проблем за които са ми се оплакали. В Резервации/Стари и изтрити при влизане дава грешка в файл STORE.KTR след дълго натискане на ОК или ESC се влиза в доста омазаната справна от стари и изтрити резервации но възстановяването е невъзможно. Редакция на резервацията запис след което дълго натискане на ОК за да махне поредицата от грешки в STORE.KTR излизам от списъка на старите и изтритите но възстановяване няма.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 15-08-2007 07:51

Slayer написа:Да добявя и аз един проблем за които са ми се оплакали. В Резервации/Стари и изтрити при влизане дава грешка в файл STORE.KTR след дълго натискане на ОК или ESC се влиза в доста омазаната справна от стари и изтрити резервации но възстановяването е невъзможно. Редакция на резервацията запис след което дълго натискане на ОК за да махне поредицата от грешки в STORE.KTR излизам от списъка на старите и изтритите но възстановяване няма.
За решаването на този проблем ще трябва база.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Re: Проблеми грешки при работа с хотел

Мнение от kondev » 15-08-2007 07:52

metodi написа: 2. Хотелската програма продължава да работи със забавяне и то голямо при настаняване на резервация, редакция на гост, запис на редакция, натискане на бутон "Сметка". Дори и след пуснат Purge на целия сървър. Също работи бавно при конфигурация на договори но там са около 4000 договора. По някъкъв начин ми се бави хотелската програма но това не е от стар Copystr.
Дай база. (линк на icq или ЛС)

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 17-08-2007 10:47

1 и 6 са готови в 4.258
Последна промяна от alex на 17-08-2007 14:54, променено общо 1 път.
Изображение
Изображение
Изображение

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 17-08-2007 14:11

4 e готова в 4.259

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 17-08-2007 14:36

и 3 e готова в 4.259

Отговори