За пореден път ме удари музата

Отговори

To be or not to be?

Да
2
100%
Не
0
Няма гласове
Стига вечееее
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 2

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

За пореден път ме удари музата

Мнение от stoar08 » 10-01-2013 12:08

От няколко дни активно ме обитава дълбоката мисъл, че е крайно време да намалим (поне малко) дълбоко вградената зависимост от RS232.
Преди някой да предложи USB - твърдо съм на мнение, че това не работи.
За PCI/PCI-E съм съгласен, но като ми трябват 6 кома, започвам да закъсвам за слотове :)
Какво си мисля аз - http://www.netburner.com/products/seria ... rnet/sbl2e.
Естествено, чудото се рекламира с 'не се изисква програмиране', но имам философски проблеми с виртуалните RS232 под Windows (подобни на тези с USB, въпреки че не съм ги пробвал).
Като цяло градивната ми идея е това чудо да си го програмирам да управлява нужните принтери самичко и (дори през вградения web server) да може да се ползва от произволно устройство - компютър, телефон, микровълнова печка и т.н. Поне към момента мисля, че е напълно постижимо и ако има интерес - ще подълбая по-подробно. Потенциално има места, където може да замени цял компютър с TSprint, а може да се ползва и от други модули, в които няма да има нужда да се пише мрежов печат (напр. Aton).

Приемам всякакви мнения по въпроса, но най-вече ме интересува дали подобно нещо би било полезно(само за мен няма да се трогна да си го направя:))
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: За пореден път ме удари музата

Мнение от alex » 10-01-2013 15:02

Как ще може да се управлява от програмите в момента?
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: За пореден път ме удари музата

Мнение от stoar08 » 10-01-2013 16:13

Една от причините да си харесам програмируем хардуер е, че може да се сътвори 'съвместим' режим на комуникация.

Хората са имплементирали вътре http сървър, което би трябвало да означава, че чиста tcp/udp комуникация не е проблем. Предполагам, че не е много тежко да се добави tcpip за комуникация с ФУ(за нормален принтер вече имаме) - ще се държи точно като реален rs232, но ще 'тече' по tcp socket.

Моето желание е нещата да се сведат до 1 http post/put request и да идва отговор за цялата операция (вместо да се управлява от към софтуера фино команда по команда) - ще опрости случая с 1 устройство и много потребители. Този режим би могъл да работи и на обратно - устройството да си 'дърпа' документи за печат от някъде, но не знам дали има реална необходимост да се случва такова нещо.

ПС Към момента това са очаквания. Възможно е като дойде жив хардуер да ми се окажат неточни сметките :roll:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори