Автоматично рестартиране на компютър.

Отговори
kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Автоматично рестартиране на компютър.

Мнение от kondev » 27-02-2007 11:29

Вече няколко пъти се среща проблем от рода на: "компютъра на телефонната централа не приема разговори и след рестарт се оправи". Има и други случаи, когато проблем на "успал" се компютър са се оправяли след неговото рестартиране. Тук ще постна два линка към програми, които рестартират компютъра при определени условия.

AutoShutdown Pro 425 (full) + crack

Soft193 Switch Off - 30 days trial

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Мнение от detelin » 27-02-2007 14:27

Супер идея, но при нашата работа наличието на Уиндоус (особено когато има отделен компютър за тел. централа) не е много често срещано явление. Та идеята ми е следната: не може ли да се направи нещо по въпроса да се "вгради" такава опция в тел.ехе за автоматичен рестарт при определени условия или в определено време, че имам тук един доста проблемен обект с тел. централа?

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 27-02-2007 15:32

Windows-кия модул Tel2 e вече работещ. Можете да го ползвате ако е необходимо.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 27-02-2007 18:41

Подкрепям detelin. За пример мога да дам Х-л Ледени Ангели, които от време на време ме питат "къде са ми разговорите от последните 2 месеца?". Още никой не съм застрелял за такъв "умен" въпрос, но предпочитам да си работи както си е сега - с работна станция, без windows :) . А те нещо май не разбират от "Ако в този списък не пише TEL, рестартирайте малкото бяло pc в шкафа" ...
Сложно ли е tel.exe да се направи на 1-2 часа без разговори да рестартира PC (с надеждата, че буфера на централата няма да се препълни за периода) ? И ако се направи - ще работи ли при разпадане на мрежата по някаква причина (забелязал съм, че другите модули отказват да login ако мигне суича) ?
ПС браво за tel2.exe ! Специални благодарности на Добри и Палигоров за съдействието :wink:

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Мнение от detelin » 27-02-2007 22:58

Не мисля, че е удачно да се ползва тел2, защото поне там където аз съм слагал комютри само за телефонните разговори докато се зареди уиндоуса, ако компютъра е насторен да се рестартира през час, няма да има време да се логне до следващия рестарт :wink:

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 28-02-2007 07:14

detelin написа:Не мисля, че е удачно да се ползва тел2, защото поне там където аз съм слагал комютри само за телефонните разговори докато се зареди уиндоуса, ако компютъра е насторен да се рестартира през час, няма да има време да се логне до следващия рестарт :wink:
Все пак е добре да се пробваш първо с тел2. По този начин няма да се доработва нищо. А и както и да го гледаш, едно презареждане за 2 мин (например на 2 часа) е съвсем нормално.

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 28-02-2007 08:07

Мисълта ми беше, че с Тел2 може би няма да има нужда от рестарт на пс-то. Тук COM порта се управлява вече от Windows, което се надявам да е в плюс.
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори