Още 1 архиватор за firebird бази

Да го бъде или да не го бъде?

Да го бъде
3
75%
Да не го бъде
1
25%
 
Общо гласове: 4

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Още 1 архиватор за firebird бази

Мнение от stoar08 » 09-07-2007 22:46

http://intelrullz.data.bg/Insanity_Alpha.zip
Дам, правилно изглежда - аз съм го писал :) .
Старал съм се да е максимално близък до Arc2, като на страна съм оставил нещата, от които няма да има смисъл с firebird (архивиране по ssh например) и тези, които не са необходими за да се схване идеята :).

Защо не Arc2 ?
Arc2 е чудесен инструмент, в който е вложен доста труд, но с firebird бази няма да се справи добре (освен ако не се пренапише да работи с Gbak :) ).
Arc2 не е service, което не е велика загуба, но го прави по-малко "дурако-устойчив" и влага место за грешки на проблемен windows (има графичен интерфейс).
Arc2 не може да ни разпъне архива ...

Защо не FIBS ?
FIBS също е чудесен, но не е преведен на български (е стига де ...за някои хора и това си е косур! :wink: ).
FIBS е маалко по-различен от Arc2 и като цяло е може-би малко по-неудобен за конфигуриране (не много, но малко).
FIBS също не може да ни разпъне архива ...

И Arc2 и FIBS са неща, които могат да бъдат доработени при нужда, но предвид сериозния фокус върху Aton, дълбоко се съмнявам, че има ресурс за целта.

За това идеята е проста - докато Unrealsoft се занимава с належащите проблеми, които не търпят отлагане, аз да събера "мераците" на всички и да направя нещо ново, което да угоди на възможно най-много Aton потребители. Проекта е отворен за всякакви доработки, стига да са ми по силите. Понеже не знам какво включва това понятие - питайте, а аз ще правя всичко възможно.

Какво трябва да се знае за Insanity в момента ?

Изисква :
.net framework 2.0 (би трябвало да работи и с по-новите, дори и на Vista)
Windows NT (или по-нов) заради service поддръжката
Резервен вариант за архивиране :roll: (не е задължителен, но не мога да вложа необходимия труд за гарантирана стабилност на insanity, без да съм сигурен, че ще има интерес).
Firebird 2.0.1 . Вероятно би работил и с по-старите, но мисля, че няма за кога да изпробвам със сигурност.


Преди пускане на услугата трябва да има валидна конфигурация. Alpha-та не проверява дали е стартирана за първи път и не се само-конфигурира според системата (все още).

Все още се инсталира с "ръчно" стартиране, за да не прави проблеми, ако някой реши да я пробва.

Преди да можете да използвате всички видове "гъдели" е необходимо да се стартира install.bat (за да бъде реално инсталирана услугата). Постарал съм се след install.bat и валидна конфигурация да може да се ползва, но "shit happens" 8)

Ако се появи интерес - в тази тема може да изявявате желания, да давате идеи и да докладвате грешки.

PS kondev, версията на твоя мейл е мааалко по-сурова от тази.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Мнение от mIRCata » 10-07-2007 09:25

Предложение : Да не е вързан с .NET.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 10-07-2007 09:47

С мои думи: тая джаджа трябва да може да архивира атонска база, но за разлика от досегашните архиви, ще може да направи един основен и после да прави само допълнения с разликите. Ако това е така, то означава, че ще можем да настроим програмата да прави много по-чести архиви, като процеса няма да пречи на работата.

Правилно ли съм разбрал.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 10-07-2007 11:17

mIRCata написа:Предложение : Да не е вързан с .NET.
Аз от друго не разбирам :) и към момента не виждам причина да започвам от 0 с Delphi (например).
kondev написа:С мои думи: тая джаджа трябва да може да архивира атонска база, но за разлика от досегашните архиви, ще може да направи един основен и после да прави само допълнения с разликите. Ако това е така, то означава, че ще можем да настроим програмата да прави много по-чести архиви, като процеса няма да пречи на работата.

Правилно ли съм разбрал.
Все още не. Към момента прави само цели архиви, защото NBackup не може да архивира отдалечени бази. Като бъдеща функционалност ЩЕ фигурира (за случаите, в които сървърът е под windows). Днес вероятно ще има нов "release" :) .
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 11-07-2007 23:07

http://intelrullz.data.bg/insanity_beta.zip

Какво трябва да знам за да пусна тази версия ?
1 Все още няма пълна само-конфигурация (въпреки, че за gbak има някакво подобие) => настройте преди пускане ! :)
2 има поддръжка на Nbackup и внушителни промени по алгоритъма за определяне кога да се прави архив (да се надяваме за добро ...) и по самата архивираща функция (мисля, че gbak е все още работеща опция)
3 Директориите за създаване на Gbak и Nbackup архиви е крайно желателно да са различни директории (поне за момента)
4 Nbackup архиви все още не могат да се разпъват
5 Gbak е ниво на архивиране -1

За предпочитане е Nbackup да се ползва само на "нови" firebird бази. За прехода може да ползвате ръчен архив и разпъване. Задължително имайте поне 1 архив от ниво 0 (на цялата база) ! Може дори само в началото и после да го махнете от графика, но трябва да има основа за бъдещите.

Мисля, че 5 нива за архивиране са достатъчни и съм ги ограничил "само" до толкова за да спестя главоболие на някои по-оптимистични колеги :) . Ако някой има удобен сървър под windows, който да ползва Aton относително често (колкото да се усети архивирането на стъпки) - ще съм благодарен да изпробва.
Все още не разчитайте само на insanity.

Добрите ми намерения са до около седмица да завърша напълно количеството екстри.
За момента списъка е :
Да може да се задава произволно име на ръчния архив
Да може да се прави ръчен NBackup архив
Да може да се разпъва NBackup архив
Да има автоматична конфигурация с задоволителна интелигентност :)
Да си документирам сорса и да добавя обработка на по-вероятните грешки, които могат да се случат при работа
Графика да е не дневен, а седмичен (но това вероятно ще бъде след официалното компилиране на release 1.0.0.0 :) )

Ако успея ще пусна insanity заедно с FIBS и ще наблюдавам "из късо" как стоят нещата в хранителен магазин.
Ако има тестери - добре дошли (само да са по-заети та да нямат време да ме бият :) ).
GS
Добавки към графика се приемат в темата, по ICQ и по GSM, като само първото не е до мен денонощно 8) .


PS kondev - вече може да създава архиви например по следната схема
1 път на ден - ниво 0 (пълен архив)
3 пъти на ден - ниво 1
8 пъти на ден - ниво 2
24 пъти на ден - ниво 3
на всеки 60 секунди - ниво 4 :)
Последните ще са <1 MB , но ще е възможно връщането в миналото с точност до 60 секунди, без потребителите да усетят товар върху сървъра
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 12-07-2007 23:42

първия тест мина успешно

http://intelrullz.data.bg/insanity_beta2.zip вече може да разпъва и Nbackup архиви, като предупреждава, ако веригата изглежда неправилна (проверката не е безгрешна и вероятно в следващия release ще се извежда изхода на nbackup.exe за да се знае дали процедурата е минала успешно).

Днес в офиса се архивираше по следната схема :
2 архива ниво 0 за деня
4 архива ниво 1 за деня
8 архива ниво 2 за деня
16 архива ниво 3 за деня
>800 архива ниво 4 (на всеки 60 секунди :) )

След като написах разпъването на NBackup го изпробвах върху последния архив ниво 4 и се разпъна успешно.

Ще помисля как да направя опресняването на списъка с архивите, защото при такова голямо количество отнема прилично време. Вероятно няма да става автоматично, а някъде ще пише "има промени" и ще има бутон за опресняване.


Какво ново?
При ръчно създаване на gbak архив могат да се зададат всички опции (включително и базата, която да се архивира)
Има ръчно създаване на NBackup (добре е да има 1 архив ниво 0 в началото)
Разпъване на архиви от Nbackup

Важно
Все още gbak и nbackup архивите е препоръчително да са в различни директории.

PS 5 нива не е малко ... откровенно казано ми се вижда почти извращение да се ползват :) . Разпъването би трябвало да работи дори и само с архиви ниво 0.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Release Candidate 1

Мнение от stoar08 » 15-07-2007 15:22

http://intelrullz.data.bg/RC1.zip


Какво ново?
Архивите могат да се дублират на локалното PC и на FTP сървър
Оправен крайно грозен бъг определящ кога да се прави архив и кога не
Очакваното нарастване е еднакво за архивите от всички нива
Лог-а се презарежда с F5 (автоматичното пречи на работата)



Най-накрая да кажа нещо важно за часовете на архивиране :
При създаване на архив ниво n, следващият съдържателен архив ще бъде ниво n+1 (ниво n+2 и повече ще бъдат празни файлове).
Аз лично виждам като доста подходяща схема за архивиране:
01:00:00 - архив ниво 0 (при денонощно включени сървъри, иначе малко след отваряне на обекта)
На всеки час - архив ниво 1
На всеки 5 минути - архив ниво 2

За ниво -1 положението си е все същото - би отнело прилично време, но ако се правят отдалечени архиви няма друг начин :) .

Версията би трябвало да е годна за полеви тестове ... Веднага щом я пусна в обръщение ще започна да я следя и дебъгвам.
Ако някой ме изпревари - лог-файлът съдържа възникналите грешки (може да ми го zip-нете при необходимост :) ).
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 16-07-2007 14:43

Малко предупреждение понеже kondev каза, че днес ще бъде пуснат архиватора на обекти :
Ако трябва услугата да работи след рестарт -> start->run->services.msc ---> insanity->properties и се задава startup type = automatic
"брой повторения" на FTP mirror-а не работи (видях го късно :), ще го оправя в RC2, по възможност днес)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 16-07-2007 23:11

http://intelrullz.data.bg/insanity_rc2.zip

Какво ново?
Би следвало да работят FTP "повторенията" (при неуспешен upload)

Има прозорец за актуалния статус на услугата, позволява презареждане на настройките без спиране/пускане на услугата, но няма да работи коректно ако има промени в часовете за архивиране (какво се архивира в дадения час не е от значение)

Поработил съм върху работата с клавиатура (alt+буква комбинации, пренареден обход с tab)

При разпъване на NBackUp архив с ниво <4 винаги излизаше съобщение за прекъсната верига

Няколко по-адекватни реакции на "необработени грешки" :)



ПС по схемата
01:00:00 - архив ниво 0 (при денонощно включени сървъри, иначе малко след отваряне на обекта)
На всеки час - архив ниво 1
На всеки 5 минути - архив ниво 2
в момента в офиса създава файлове с големина <300KB за ниво 2. Под по-сериозно натоварване вероятно ще са по-големи, но все още мисля че да се използват всички 5 нива си е самоубииство :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 17-07-2007 20:33

http://intelrullz.data.bg/Insanity_RC3.zip

Какво ново?
Опция за "прескачане" на редове от лог-а (F5 презарежда с прескачане, F6 зарежда всичко)
Махнат досаден MessageBox при разпъване на NBackUp архив


По услугата не съм намерил какво да пипна. В офиса изглежда като да работи (надявам се и в по-натоварени ситуации да е така :) ).
Ако не се намери някакъв крайно съществен бъг, ще се постарая следващата версия да си идва културно (с инсталатор) и ще прегледам за по-подходящи иконки :) .
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 18-07-2007 17:10

http://intelrullz.data.bg/insanity_rc4.zip

Искрени извинения към евентуалните конфигуратори :)
Днес го слагах на обект и видях, че в конфигурация не работи полето "път за NBackUp архиви" и "временна директория".
Оправих го, изтрих си конфигурацията на личната машина и я преконфигурирах изцяло (мисля, че в момента работи ...)

Ако не се сетя за друго, ще се постарая утре да си има и инсталатор :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 20-07-2007 02:56

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1_0_1.zip

Като компенсация за забавянето има нов прозорец за състоянието на директориите, в които се създават архивите (търпя критики за оформлението му :) ).
Ако не си намеря още някой крайно пречещ/досаден бъг в следващата версия ще могат да се архивират >1 бази (и за NbackUp и за Gbak) ... все пак трябва да гледаме в бъдещето :)

ПС Ако някой освен мен чете тази тема - дайте идеи какво още да може Insanity (въображението ми е крайна величина :) ).
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 26-07-2007 21:42

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1_0_2.zip

Какво ново?
При зададени пътища с интервали имаше адски грозен бъг (не бях сложил никъде кавички ...)
Паролите вече се складират в "криптиран" вид
Нежни промени по интерфейса
Могат да се архивират повече от 1 бази
Могат да се задават произволни имена на архивите
Изходът от NBackup (ако има такъв) влиза в log-a

Щом никой не се обади за кавичките, вероятно никой не го е пускал :) , но все пак - при задаване на път към база за архивиране с Nbackup може да си викнете прозорец за "търсене" на файла с alt+b докато сте в съответната клетка.

Вероятно следват още дребни промени по интерфейса и поправяне на (надявам се непречещи и дребни) грешки :P


ПС презапишете си паролите (и за базите и за ftp) :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 30-07-2007 08:52

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1_0_4.zip

Добавена опция за отдалечен контрол на услугата, филтър на разрешени/забранени адрес и настройки за порта, на който да слуша услугата.
С putty.exe или друг ASCII терминал може да се работи и ръчно.
GetCommands листва командите.

Услугата винаги слуша на зададения порт! (просто, ако е забранена мрежовата активност, слуша за запитвания от localhost).
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 09-08-2007 20:18

http://intelrullz.data.bg/insanity_1_0_5.zip

Вече има бутон дефрагментиране (Създава некомпресиран преносим архив и го възстановява върху същата база). Подходящ за преход към firebird 2 и за поправка на физически счупени бази.
Поддържа >1 връзки за конфигурация, но ако се използват за нещо повече от информация е възможно да направи проблем.


ПС Дефрагментирането може и да не се прави от сървъра, но за да става бързо не се пази временния файл (ако ви мигне switch по време на разпъването, например, ще останете без база :roll: ).
Препоръчвам да го правите от сървъра. Така, дори и да спре тока по време на разпъването, ще може да си разпънете временния файл по нормалната процедура.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 17-08-2007 07:51

http://intelrullz.data.bg/insanity_1_0_6.zip

Промени има само в конфигуратора (услугата и dll-а не са променяни и не е необходимо да сменяте на местата, където евентуално :roll: работи 1.0.5).
По конкретно :
Ускорено е зареждането на списъка с архивите, като в горния десен ъгъл пише текущия брой редове в списъка по време на процеса(визуализирането става след приключването му).
Всички форми съдържат начин да се вземе информация от текущите конфигурации (за gbak има бутон, а за nbackup има combo-та).

В следващата версия вероятно ще има допълнения в мрежовата функционалност на услугата (за да позволява директна промяна на конфигурацията и да "икономисва" мрежов трафик до колкото е възможно).


ПС Вчера минах през 1 обект, на който се правят архиви до 2 ниво от известно време и нещата изглеждаха нормално. Разпънатата база също изглеждаше цяла.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Мнение от mIRCata » 23-08-2007 14:04

Работи ли върху бази разположени на машина в мрежа/интернет и/или Linux,Unix ОС?

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 23-08-2007 14:18

Само ниво -1 (gbak.exe). nbackup.exe не поддържа архивиране на отдалечени бази.
Ако трябва да се получи архивиране на нива на отдалечени бази ще трябва да си го правя аз посредством "select * from <table> where ID > <posleden_id>", което теоритично не е проблемен вариант ... но трябва да бъде заявено желание за да вложа няколко дни в него и разархивирането му.

ПС не съм отрекъл тотално вариант да направя linux-съвместима версия (mono .net framework) за incremental backups при не-win сървър, но това не е малко труд и ще ми трябва основателна причина (например изрична молба :roll: ) и поне месец до първата годна за употреба версия.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 08-09-2007 21:48

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1.0.1.zip

Insanity вече поддържа LZMA (7z), което дава по-добри резултати от RAR дори при стандартните настройки :).
Има леки промени по интерфейса във връзка с LZMA


Номера на версията е странен поради промяна в номерацията ...вече ще си вървят последователно :)
Ако знаете какво правят lzma опциите - променяйте смело.
Общото правило е, че повече речник иска повече RAM и компресира по-добре. "компресиращ режим 0" дава по-големи файлове от ZIP, но е наистина бърз ...
Препоръчвам да ползвате LZMA, ако машинките нямат сериозни ограниченя.

PS Внимавайте с речника (виждал съм 1.5GB RAM usage при 200 MB file ) :P
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 14-09-2007 18:18

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1.0.2.zip

Малко закъснял release с доста оптимизаций, прогрес при ъплоуд по FTP, опция за ъплоудване на стар архив (с десния бутон на мишката).

Ако искате да заредите и изтритите архиви - с F7 се включва/изключва.
Вече си сортира по съдържание на колонките (макар и да е относително бавно - при списъци от по 1000 и повече елемента ще отнеме малко време според машината).
Статусът на архива се взима при нужда за да се ускори първоначалното зареждане.


ПС Ясно ми е, че си говоря сам, но все пак, понеже до момента никой не е дал никакво мнение по въпроса - да спирам ли вече "разработката" или ...? :roll:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 15-09-2007 08:05

1. Не си говориш сам (съдя по прегледалите темата)
2. Изключително важно е (поне за мен) за да не се звъни на един и същи човек за хиляди едни и същи неща, към програмата да заработи и един добър хелпър, когато някой незнае какво къде трябва да напише и след като го напише какво ще стане. Хинт по всеки от бутоните върши същата работа, но мисля че е повече играчка.
3. Хубаво е вместо да пишеш по форума за новостите да има "What`s new" и кратко описание на функционалностите и бъговете, който са отстранени.
4. По програмата има доста опции при извършването на дадени операции, знам че хората който ще работят с този архиватор трябва да са компетентни за да го използват но все пак от някъде би следвало да дойде информация за това, а именно мисля че архиваторът е добро място и за черпене на детайлна информация за работата с файърбърд.

Архиваторът на мен лично ми допада, защото идеално ми пасва на идеята да си имам точно копие на базите на всички клиенти на едно място (в офиса). Голяма част от клиентите имат достъп до интернет и не е проблем с една такава програмка през няколко часа да се изпраща архив на някъде. Да не говорим, че може да се пусне и цяла такава услуга...

П.С. Това което ми го казваш по телефона е супер само че сега ако ме питаш за него... :roll: :roll: :roll:

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 16-09-2007 10:16

С подксказките вероятно ще те "огрее" още в следващата версия, с 'what`s new' също не е изключено, но с help ще е по-интересно ...
Все пак ще помисля и по този въпрос :) .

ПС И аз виждам много прегледали, но до тук от 21 поста - само 3-4 не са мои :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 04-10-2007 21:43

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1.0.3.zip

Оправен 1 бъг (прозорецът за ъплоудване по FTP не си зареждаше паролата коректно).
Добавени адски много "помощни бележчици" (tooltips). Постарал съм се да са описателни.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 07-10-2007 22:59

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1.0.4.zip

На всеки 10 минути се прави повторен опит за ъплоудване на архиви по FTP, ако 1 път не се е получило по някаква причина. Ако настройките за FTP са променяни, се взимат текущите.
Може да праща архиви по мейла (при бъгове може да тормозите директно aton@unrealsoft.net :) ).
Изрязан доста "мъртъв" код, би следвало да доведе до леко намалена консумация на RAM.
Прилично количество оптимизации и отстранени бъгове по конфигуратора.
Променен е начинът за именуване на архивите (всеки архив съдъжа номерата на архивите от по-ниско ниво), за да се разпознават по-лесно веригите.


Да има ли опция за автоматично пращане по мейл от архивиращата услуга?
Някой освен morphieus проявява ли изобщо интерес към проекта ?:)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Мнение от detelin » 08-10-2007 11:01

А как копира базата, в смисъл, много от архивите ми, правени с арк2 не стават за използване понеже в същото време някой е правил записи в базата, и читавите са само във времето когато не работят касите, та въпроса ми е дали си го защитил и дали има значение дали работят другите станции или не?

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 08-10-2007 13:08

Ползвам вградените инструменти на firebird именно заради този проблем.
В документацията е обяснено как е решен проблема с архивите "в ефир" (чрез "делта файл", който пази промените по време на архивиране).
ICQ# 281898008 или тук по темата, ако е необходимо да опиша по-подробно процеса.

С 2 думи - прави коретни архиви, независимо от процедурите, които се извършват в момента върху базата.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 16-10-2007 21:45

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1.0.4.1.zip

"Междинна" версия, без функционални изменения.
В лог-а не се трупап излишни грешки, когато няма неуспешни качвания по FTP.
Леко е оптимизирано използването на RAM от архивиращата услуга и са намалени "необработените грешки".
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 21-10-2007 20:32

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1.0.5.zip

С цел "дурако-устойчивост" са добавени проверки за свободното место. Архивиращата услуга НЯМА да стартира при по-малко от 200MB свободно пространство на системният дял (архивиращите библиотеки използват temp-директорийте и се нуждаят от место), както и при невъзможност да бъде достигнат максималният разрешен капацитет на директорийте за архивиране. Във вторият случай, дори конфигурацията няма да може да бъде записана. Защитата все още не подлежи на заобикаляне - ако прави проблем, използвайте по-стара версия, докато оправя нещата.

Втората, също толкова важна добавка, е съобщението "вероятно е необходимо дефрагментиране" при ръчно създаване на архив >=0 ниво. Просто и аз започнах да забравям кои точно бази съм вече конвертирал към ODS11 :).

В никоя от предишните версии не се е ограничавал размерът на директорията с архиви ниво -1. И това вече ще се случва :).

ПС След като най-накрая си стабилизирах линукс дистрибуция, която да клати "зверчето", вероятно през следващите 1-2 седмици ще се появи и линукс-вариант.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 27-10-2007 20:34

http://intelrullz.data.bg/Insanity_1.0.5.1.zip


Премахнати bt3 и hc4 откриване на съвпадения (не се поддържат от lzma# и гърми).
Оправен проблем с именуване на nbackup архивите :roll:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 31-10-2007 11:25

Хубаво би било, когато се прави даден архив да може да се следи неговото състояние, прогрес бар или някъде да св вижда до какво ниво е стигнал с архивирането.

Отговори