Кабел връзка везна Bimco В10С- компютър

Фискални устройства, баркод-четци, телефонни централи, принтери и др.
Отговори
Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Кабел връзка везна Bimco В10С- компютър

Мнение от scooter_nick » 17-11-2005 11:30

И от двете страни са женски комове 9-ки. 2,3,5 отиват на 2,3,5. Освен това трябва да се програмира протокла на комуникация във везната. За да се влезе в режим на програмиране се задържа бутона "тара" натиснат и се включва везната. След това с бутона "тара" се превключва между различните протоколи на комуникация, като избрания се потвърждава с бутона "zero" . Работим с протоколи "cas2" и "cas6". При cas2 теглото на стоката се подава еднократно към компютъра. За повторно прехвърляне трябва да се вдигне стоката и да се сложи отново на везната. При cas6 теглото се подава непрекъснато. Освен това позволява на дисплея на везната да се изписват цената и сумата на теглената стока (необходим е Shop 2.200 или по-нов). Особеното при cas6 е, че при някои по-стари компютри (Compaq deskpro slim със сигурност) не прехвърля коректното количество. За да се избегне това в настройките на везната в Shop, "parity" трябва да бъде "odd" или "even", но не и "none". Освен това ако везната Ви е стара може изобщо да не поддържа "cas6" протокол. Тогава трябва да се сменя процесора на везната, което не е много готино. Ако все пак решите да го правите гледайте да не разпломбирате везната (което направих аз). Казаха ми, че ако капака се изкриви може да се завърти без да се къса пломбата и така да се смени процесора. Ако все пак скъсате пломбата везната трябва да се пломбира отново от оторизиран техник и след това да се занесе в служба "метрология" където да бъде проверена.

* Дадения съвет не ми се струва подходящ за форум. Оставям на модераторите да преценят дали да остане в темата.

Отговори