Подобрения касаещи въвеждане на рецепти

Модератори: detelin, mIRCata

momchil
Мнения: 95
Регистриран: 03-04-2008 17:25
Име: Момчил Недев
Местоположение: Бургас
Контакти:

Подобрения касаещи въвеждане на рецепти

Мнение от momchil » 25-07-2012 14:52

При въвеждането на рецепти възникнаха няколко момента, които биха улеснили работата, особено за хора свикнали да работят със старото сторе.
1. Създаване на нова рецепта въвеждаме някои от съставките, но трябва да добавим продукт, който все още не е създаден. Нека бутона нов в списъка с продуктите да може да се активира с Алт+Н, освен това в същия прозорец да има бутон редакция (на продукт) с който да може да коригираме параметри на продукта при нужда. Съответно за редакция да има комбинация Алт+Я. Ако е възможно нека текущия ред в списъка да се позиционира на новосъздадения продукт, тъй като обикновено като създам нов продукт ще искам да го избера. В момента се налага първо да изчистя това което съм писал (буфера) след което да започна на ново търсене на продукта, като често не ми актуализира списъка както трябва и трябва да натискам с мишката.
2. Би било добре ако може с двукратно щракване в списъка с продукти да ми избира продукта.
3. Възможно ли е в прозореца за калкулации на дадена рецепта да се използва бутон "грам/килограм" /както беше старото сторе/ или да има някаква конфигурация с която да може да се въвежда грамажа като грам или милилитър?

Отговори