Нулиране на AtonPos pri липса на връзка с базата.

Модератори: detelin, mIRCata

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Нулиране на AtonPos pri липса на връзка с базата.

Мнение от boris » 20-09-2010 16:24

Атон Пос работи на работна станция, базата на Атона е качена на сървър, при рестарт на сървъра, ако Атон Пос-а се стартира преди да е заредил сървъра, съответно не може да се зареди, но проблема е в това, че всички настройки на Пос-а се губят: "настройка на касов апарат, настройка на везна, база с която работи".
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Нулиране на AtonPos pri липса на връзка с базата.

Мнение от alex » 21-09-2010 08:59

При рестарт на сървър много неща могат и се губят, така че в случая решението е UPS.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Нулиране на AtonPos pri липса на връзка с базата.

Мнение от stoar08 » 22-09-2010 16:39

Предполагам, че говори за 1 друг ефект, който ми се е случвал с Touchsale и Multipass, а именно - след "Грешка при свързване с базата данни" се появява диалог с празни полета за адрес на сървър и път до базата. Обикновено user-а успява да ги запише (не знам как) и до тук 3-4 пъти съм писал sms-и с пътища до база.

ПС С Aton такова явление не съм наблюдавал, а Touchsale/Multipass скоро не са ми го правили като проблем.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
invisible
Мнения: 587
Регистриран: 05-11-2004 22:16
Име: Антон Узунов
Местоположение: Велинград

Re: Нулиране на AtonPos pri липса на връзка с базата.

Мнение от invisible » 23-09-2010 07:15

Изхода не е само в ЮПС-а. При другите модули, като тъчсейла например го няма този проблем и дори и да няма в момента връзка със сървъра след като същия зареди тъча си тръгва без да си е загубил примерно, че има фиск. устройство, знае си пътя до сторе и хотел и т.н. А тук губи абсолютно всичко :( и трябва да се настройва , като все едно си го инсталнал току що.
Изображение
Изображение

Отговори