Импорт на продажба като доставка

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Импорт на продажба като доставка

Мнение от stoar08 » 27-06-2012 13:31

Днес най-накрая стигнах до щастието продажбите на единия ми клиент да се импортират като доставки при другия.
Имам няколко молби :

Падащото меню, в което се задава съответствие на контрагент, не е сортирано и съм търсил 10 минути доставчика :) За момента ми е само 1, но все пак не е лошо да се сортира (за другия път)

Не видях грамотен начин да проверя дали има промени в доставните цени (пък, ако ще ги гледат ред по-ред, се губи идеята). Може ли да се появи табилчка с разликите в доставните цени (последна доставна спрямо текуща) ? Идеята е да могат да си коригират продажните цени, ако се налага.

Клиента (който импортира) има 12 обекта. Съответно днес имаше общо 17 доставки, които трябва да се налеят. Има ли начин полето за коментар да стане част от .exp файла и да не трябва да пращат отделно списък 'тази доставка - за този обект' ? Към момента мисля да им покажа 'запис във файл' на справка продажби и да върви заедно с другите файлове, но ще е много по-удобно до сумата да има колона 'забележка' и да могат да си го видят директно.

И накрая - автоматичното намиране на съответсвия е брутално странно (закачи ми бира за щипки ...). Може ли да се появи опция, с която да го изключа (или поне да го вържа по строго съответсвие на име на продукт?)? Малко ме притеснява, че няма да забележат и ще доставят 1 каса свещи с някоя партида безалкохолни:)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Импорт на продажба като доставка

Мнение от stoar08 » 28-06-2012 10:04

"Ден втори ... да бях умрял вчера :) "

Щетите не са много - от 20на доставки има 15 продукта, които неправомерно са създадени като нови. Не ми звучи страшно, но ме навежда на мисълта, че не трябва да има implicit new (трябва ръчно да си цъкам бутона 'НОВ', когато го няма продукта). Разчитам по този начин да започнат да си задават въпроса 'ма ... защо пък да го създавам кат нов кат го имам?!?!'.
С конкретния обект се разбрах (организацията е много стройна и им е направило впечатлене веднага, че са избягали наличности ... в база от 6500 продукта :)), но ми се ще да го ползвам и в бъдеще.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори