Матрични fast reports

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Матрични fast reports

Мнение от stoar08 » 03-05-2011 20:14

Днес за първи път се престраших да изпробвам какво точно представлява и трябва да си призная, че бях изключително приятно изненадан. Имам само няколко въпроса по темата :
1 Това означава ли, че мога да си печатя и списъци на матричен принтер (визирам бутона печат директно в "справка->продажби->продажби" например)?
2 Възможно ли е да се появи настройка за "бърз печат през fast report" по някакъв начин? Конкретния клиент има и лазерен принтер и от време на време иска да си разпечатва стоковите разписки на него. За момента намерих начин това да стане единствено чрез смяна на шаблон от глобална конфигурация.
3 Не съм стигнал да разгледам изцяло, но предполагам, че в тези шаблони може да влезе абсолютно всичко, което присъства в "нормален" шаблон за лазерен принтер (като информация)?
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Матрични fast reports

Мнение от alex » 04-05-2011 15:04

1. Не - печата на таблиците не минава през фаст репорт
2. Няма нужда, "бързия" печат беше направен преди да преоткрием "топлата вода" на матричния печат на фаст репорта. "Бързия" печат става излишен.
3. Да може :)
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Матрични fast reports

Мнение от stoar08 » 04-05-2011 17:18

Мерси :)
Но по повод :
alex написа: 2. Няма нужда, "бързия" печат беше направен преди да преоткрием "топлата вода" на матричния печат на фаст репорта. "Бързия" печат става излишен.
Какво точно прави човек, който има лазерен принтер и матричен принтер едновременно (и съответно иска да си ползва и 2та) ?
Аз лично много си се радвам да бутончето "бърз печат", просто бих искал начин шаблона за него и за бутона "разглежда" да могат да бъдат различни (въпреки че и 2та са fast reports).
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Матрични fast reports

Мнение от morphieus » 04-05-2011 20:45

Като цяло и аз подкрепям идеята "Бърз печат" да се преустанови и да минава от там шаблона на фаст репорт за матричен принтер. Много повече възможности има фаст репорта от този, който е сега.
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Матрични fast reports

Мнение от stoar08 » 23-05-2011 14:23

По стечения на обстоятелствата правя матрични шаблони за всички основни операции (обещавам да ги споделя като ги види клиента :D) и ми възникнаха няколко други въпроса :
1 Как подяволите да накарам FR да ползват не-руска кодова таблица (за момента си преправям принтерите на cp866, но някои принтери не подлежат на тази настройка ;) ). Мисля, че мога даже да дам единия принтер за тестове по принцип.
2 Има ли начин (чисто програмно) да се оправи добутването с N на брой празни реда? Идеята е да не се налага за всеки принтер да редактирам шаблона точно колко празно да оставя.
3 Може би (отново, ако има начин) не е лошо да се появи настройка за "escape sequences"/"псевдографични символи" в Aton-а, за да си работят нормално всички видове wide/bold/italic/condensed/12cpi/15cpi и т.н. без да се пипа в настройките за самия шаблон.

ПС Имам активното желание в Aton да се появят адекватни(визирам "самонагаждащи се" според реалните настройки, както са някои от лазерните в момента) стандартни шаблони за матричен печат. Ако някои има идеи/критика/желания - може да пише из темата, пък аз ще пращам като има нещо готово.

ППС Все още ми стои въпроса какво точно прави потребител, който има лазерен и матричен принтер и от време на време решава, че иска някои стокови/фактури да минават на лазерния, без да се налага да променя настройки в програмата (един път към лазерен шаблон, после обратно).
Прикачени файлове
matrix_reports.zip
(18.93 KиБ) Свален 772 пъти
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Матрични fast reports

Мнение от stoar08 » 27-05-2011 15:01

Днес ми се случи и друго - на обект, който е работил с "бърз печат" им сложих fast reports (искам да си ги изпосменям, докато все още е доброволно :D ).
Хора са свикнали да има копче, с което програмата просто започва да печати (не им трябва print preview) и ме питат защо не им работи бутончето "бърз печат".
Може би е най-редно в бъдеще бутона "печат" да предлага "списък/лазерен/матричен" като възможни печати.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Матрични fast reports

Мнение от stoar08 » 28-05-2011 21:09

Все повече ми харесват, но пък днес ми се случи друго - клиента има OKI1120 на едната каса и Epson LX300+ по другите 3. В същото време има и лазерен принтер, от който си печатят под windows и си го искат по default.
Крайния ефект е, че като нарисувам шаблон - задължително минавам на 4тата каса да му кажа с кой принтер работи (на другите 3 просто си копирам файла и продължава да печати на матричния).
Ако има начин - и тази настройка не е лошо да се хваща от текущите настройки за матричен принтер ("печат през windows").

ПС В този ред на мисли - празните редове също са различен брой за различните принтери, което е 1 променлива в шаблона, но е силно досадно като трябва да го направиш за 7-8 различни шаблона всеки път като клиента се сети, че "може и еди-си-какво" ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори