Клавиатурните баркодчетци в последната версия

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Клавиатурните баркодчетци в последната версия

Мнение от stoar08 » 10-01-2011 17:23

Един клиент ми върна баркод-четец (малко по-скъпо USB CCD) с оплакването, че не работи.
В notepad и диалозите за въвеждане на баркод/серийни номера нямам проблем, но нито в доставки, нито в продажби има реакция от страна на програмата.
Понеже четеца е работил в обекта около 2-3 години предполагам, че има нещо в някоя нова версия ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Клавиатурните баркодчетци в последната версия

Мнение от morphieus » 11-01-2011 12:36

Не е само при теб, само че при мен е малко разграничено. На компютъра в офиса се сканират стоките при доставка. От известно време насам се набират ръчно. Аз също мислех, че проблемът е в четеца, но след като размених с една от касите устройствата ефекта продължи. Не можах да установя от какво точно става, защото и на двете каси проблем няма, без значение от четеца, а само в офиса никой не работи... в notepad всичко си изглежда в час. Пробвал съм с доста нови версии - ефект няма!
Изображение

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Клавиатурните баркодчетци в последната версия

Мнение от rad » 11-01-2011 16:53

Тези четци "набиват" ли си CR, LF след прочетения стринг (вижда се като нов ред в Notepad)?
:roll:
Или се виждат шестнайсетични ОD 0A, след цифрите на баркода (при запис на файла от Notepad).
:roll:
Изображение

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Клавиатурните баркодчетци в последната версия

Мнение от morphieus » 11-01-2011 17:46

Както вече споменах всичките са настроени по един и същи начин и работят на всякъде освен на компютъра в офиса... Спря да работи изведнъж без нищо!

P.S. Рад, бях ти звънял точно на теб за този проблем, ако се сещаш преди дълго време...
Изображение

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Клавиатурните баркодчетци в последната версия

Мнение от rad » 12-01-2011 10:30

Да, чувахме се, но не си спомням измислихме ли решение за "твоя" случай .

При мен подобен случай се беше получил , като баркод четеца по някаква причина си беше взел настройки без CR, LF! Решението беше:
- като му ги "сетнах" (CR, LF) - оправи се!!!

И по тази причина ви разпитвам - какво е положението, но и от новия ти пост - пак не разбрах. :?
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Клавиатурните баркодчетци в последната версия

Мнение от stoar08 » 12-01-2011 18:16

В notepad моя слага нов ред (което не е длъжно да е CR+LF и може да е само едното), но ми звучи малко вероятно да се е пренастроил от нищото. Ще се опитам да му намеря книжка да го препрограмирам ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори