Промяна в изискванията за неначисляване на ддс

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Haskovo
Мнения: 7
Регистриран: 13-07-2006 10:08

Промяна в изискванията за неначисляване на ддс

Мнение от Haskovo » 09-06-2010 21:42

Поради промяната на закона за ДДС влязъл в сила 2007 година за европеиските страни членът за начисляване на ДДС е един а за страните които неса в евро пакта е друг и в зависимост от прансторта и доставката до клиента алинеята също е различна затова полето което е в атона за ДДС с нула процента се оказва ,че е недостатъчно . Затова предлагам ако може дасе направи при издаване на фактура с нулево ДДС да има вазможност в дадено поле каквото е полето за дата на падежна фактурата примерно да има вазможност дасе вавеждат 25-30 синвола за членът и алинеята която да се одбелязва в фактурата.
Благодаря предварително.

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Промяна в изискванията за неначисляване на ддс

Мнение от morphieus » 10-06-2010 13:24

И ти чак след 3години и половина сега ли се сети. Основанието за неначисляване на процента ДДС е спрямо точка и алинея от ЗДДС. Не е ли достатъчно тези неща да се изпишат в основанието (и двете точки)
Изображение

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Промяна в изискванията за неначисляване на ддс

Мнение от rad » 10-06-2010 21:27

Пък и тъй, и тъй сте си направили труда да четете ЗДДС, вземете , че ги опишете тука тези точки, та да не се юркаме да четем всички целият СДДС.
:D
Изображение

Haskovo
Мнения: 7
Регистриран: 13-07-2006 10:08

Re: Промяна в изискванията за неначисляване на ддс

Мнение от Haskovo » 15-06-2010 10:55

Не че сам се сетил чак след 3год. просто от сега ми се наложи да се спречкам с фирма която основно работят за износ и счетоводителката каза че неможе даса изброени всички точки наведнъж поради причината че и алинеите са различни както вече погоре споменах.
Затова предлижих да е с варианта те даси пишат ръчно точките и алинеите които изкат и те се сагласиха на този вариант казаха че , така ще е по добре .

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Промяна в изискванията за неначисляване на ддс

Мнение от stoar08 » 15-06-2010 18:48

Имам предложение, което може да се реализира веднага (и в интерес на истината ме е вадило не един път от ситуация) :
Би могъл да си редактираш шаблона за фактурата и да сместиш няколко точки (едвали са повече от 3-4 възможни) с празни "кутиики" до тях и след разпечатване да се отблязва по коя алинея е неначислен ДДС.
Знам, че малко 'дървено', но е доста безболезнено като кръпка и би следвало да свърши работа за момента.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори