Може ли и тук?

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Може ли и тук?

Мнение от stoar08 » 20-08-2009 18:04

AtonPOS 0.1.1155.18
20-08-2009 17:55
Въможност за строниране чрез въвеждане на отрицателно количество. (-X.XXX или X.XXX-)



Може ли да се появи и в Aton? Един клиент ми извади душата, когато премина към Shop ...а е склад за строителни материали (с Pos не мога да го пусна) :roll:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

sexn
Мнения: 108
Регистриран: 29-12-2005 13:31
Местоположение: Sofiq

Re: Може ли и тук?

Мнение от sexn » 16-02-2010 00:50

Не ми се искаше да се вкл. точно в тази тема защото СЕГА НЕ МУ Е ВРЕМЕТО, пък съм и още нов, но сметнах темата за доста удобна, да попитам как да си изкупувам бирените шишета?
Знам лии до месец май може и да се отворя на някоя и друга хватка.
Tози "АНТОН", така дразни, че не е истина.

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Re: Може ли и тук?

Мнение от detelin » 08-03-2010 15:10

sexn написа:Не ми се искаше да се вкл. точно в тази тема защото СЕГА НЕ МУ Е ВРЕМЕТО, пък съм и още нов, но сметнах темата за доста удобна, да попитам как да си изкупувам бирените шишета?
Знам лии до месец май може и да се отворя на някоя и друга хватка.
Глобална - продажба - връщане на стока да стане "да"

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Може ли и тук?

Мнение от stoar08 » 03-07-2011 11:59

1 Прави ми впечатление, че 'без клиент' нищо не се случва, ако има само връщане ('запис' => няма грешка => няма никой никъде и вади празна стокова). ТОВА НИКЪДЕ В ПРОГРАМАТА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЛУЧВА (съжалявам, че го пиша така, но истината е, че потребителя е ...разсеян... и ако не си търси причина да му върна shop-а ще забележи след 10 години, че не му е записало връщането).
2 Като си избера клиент (играх си да го пробвам), на който със сигурност имам продадено от съответната стока, връщането ми гърми с 'cannot convert (Null) to (Integer)'


Имам ли шансове това да проработи ?
ПС Понеже си чувам реакцията на клиента - дълбока молба да се случва и за без клиент коректно. Най-малкото, ако клиента е твърдо решен да го кара през просто (както е и конкретния случай) - шансовете да го убедя, че не трябва да прави такива работи са ми отрицателни ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Може ли и тук?

Мнение от stoar08 » 16-07-2011 13:09

Чудесно, но сега сме в другата крайност ...
Имам налични 23 пасти за зъби, връщам 2 и ми излиза 'не може да бъде върнато' - перфектно, вече знам, че връщането не е извършено и трябва да си оправя наличността по някакъв по-правилен начин ...
Само дето Aton вече е върнал 1 от тия пасти (явно само 1 има продадена от както е пусната програмата) и аз като си доставя 2 (или през инвентаризация ги увелича, няма значение) и се оказвам с 26 пасти за зъби ...
Може ли диалога с 'не може да бъде върнато' да е мааааааааааалко по-подробен и примерно в червен цвят да отразява точно колко от връщането не се е случило? В един идеален свят би ми предложил нещо от рода 'тея и тея количества не могат да бъдат върнати. Вместо тях мога да върна тези и тези. Желаете ли да продължите?', но предполагам, че това е по-кофти за реализация ...

ПС Това и аз нямаше да го видя, ако клиента не беше примрънкал за едни други глупости и не се налагаше да анулирам и нормалните връщания ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори