Фири

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

simbad
Мнения: 25
Регистриран: 16-06-2005 06:43

Фири

Мнение от simbad » 15-05-2009 16:23

Може ли Атон да работи с Фири.Да се конфигурират в Продукт с определен процент и съответно да се приспадат от количеството .
'

simbad
Мнения: 25
Регистриран: 16-06-2005 06:43

Re: Фири

Мнение от simbad » 19-05-2009 21:25

Да, сигурно не става на тоя етап.Жалко наистина .

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Фири

Мнение от rad » 20-05-2009 07:51

Как точно си го представяш:
-умножение по коефициент
-как се променя коефициента във времето
-как се отразява това във партидите(еднакъв ли е коефициента за наденица на 1 ден и на 3дена например)
-къде ще сложиш бонуса от доставчика за компенсация на фирите(ако дава такъв)
......
мене ако питаш това е материя, измислена за да се "оправят" МОЛ-овете(Материално Отговорните Лица) за сметка на собственика
:D
Изображение

simbad
Мнения: 25
Регистриран: 16-06-2005 06:43

Re: Фири

Мнение от simbad » 22-05-2009 16:45

Фирите са признат разход от Закона и като такъв може да се възползваме от него.
При един оборотен обект може да се спестят минимум 500лв на месец.
Също така когато си хванеш процента фира по -детаилна и конкретна ще бъде инвентаризацията .
А как ще стане това?
Не знам.Може би ще трябва да се конфигурира продукт да бъде активен за Фири.
При инвентаризация някак да се генерира разликата от наличноста и продаденото количество във вид на процент за периода.При месечна справка информацията от активните за Фира продукти да се отпечатва във вид на Констативен портокол и при Счетоводителя.Сигурно няма да е толкова лесно колкото ми се струва.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Фири

Мнение от stoar08 » 26-05-2009 14:42

По принцип съм абсолютно съгласен с rad за "разтегливостта" на понятието "фира" (да не говорим, че едно време съм имал клиенти с виждането "това програмата трябва да го осигурява като подразбираща се информация" ...).

От друга страна, обаче, се случва нещо ... лошу. Идва стокова разписка за 3 каси кренвирши (до тук добре); в тях има примерно 5кг "бонус" за фирата (и до тук добре); обекта работи без отрицателни количества, а "бонус"-а е повече от реалната фира (тук вече става интересно).

За продажби и т.н. лично според мен, най-надежния начин е "тип изписване" "фира" и ръчна обработка на някакъв интервал от време. Имам реален обект, достатъчно оборотен за да има 1 човек с основно задължение да следи подобни неща - схемата работи.

В доставка, от друга страна, не е лошо да се появи начин за отразяване на въпросното допълнително количество, без това да разминава "справка доставки" и видимия хартиен носител (3 каси да си се доставят като 3 каси, а не 3 каси + 5кг за въпросната сума) :roll:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Фири

Мнение от stoar08 » 22-05-2011 10:30

Има ли свежи идеи по въпроса? Понеже вече съм в поредния "искам си shop-а" разговор и се чудят за какво да ме ядат.
Ако има някои дето е решил проблема адекватно (говорим това, че от производител реално идва повече стока, от колкото има в документа) - ще почерпя ... Или поне да ми даде идея как да отговоря на "и кат няя прехвърляне на минус как точно ш я реализирам тая стока? щото кат почнем да правим фалшиви доставки ко праим?" :?

ПС Към момента на обекта си следят колко е отишъл минуса и се толерират известни граници (да, съгласен съм, че не е това начина, но все още не съм срещнал друг)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори