Импорт на начални данни

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Импорт на начални данни

Мнение от stoar08 » 01-04-2009 20:19

Днес за пореден път умря всичко детско в мен. В импорта на начални данни от Shop има няколко пропуска (по мое мнение), единия от които е груб. Вероятно при импорт от единична база не се забелязват, но Aton сам по себе си предполага работата на множество (вероятно и разнородни) обекти в 1 база.
1 При импорт на продукти в непразна база има предупреждение "Възможно е дублиране на данни". Въпреки това Aton гърми при продължение. Може аз да съм кърък, но с дублирани данни бих се оправил по-лесно, от колкото с не-импортирани ...
2 Не се импортират салдата на клиентите ... Това ... при база от близо 2000 контрагента и задължения за няколко хиляди лева е просто грубо. Звучи ми редно да се генерира служебна продажба(спокойно може да има 1 продукт само за тази цел) и салдата да се прехвърлят.
3 Импорта не споменава нищо за евентуалното нежелание да се прехвърлят всички складове (или "основен склад" да се прехвърли в някой друг склад на новата база)
4 Още нямам случай паролите на потребителите да "работят" след импорт ...



1 и 3 може би звучат като каприз, но ще ги преживея (за щастие имам резервен план). От 4 никой няма да умре, но 2 си е просто кощунство :roll: ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори