Необходими промени по конфигурация на продуктите

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Необходими промени по конфигурация на продуктите

Мнение от mIRCata » 08-12-2008 10:01

При обсъждане на промените, които ще се правят в работата на склада за да може да се реализира продажби, прехвърляния и т.н операции по партиди т.е. да се указва точно от къде се взима, решихме за тази цел да служат продуктите с партидни номера.
До сега с тях се работеше като обикновени партиди с разликата, че имаха номер. Вече с тях ще се работи като със серийни номера, просто количеството е по-голямо от 1. Затова ще се забрани и тяхното използване на "-". Продукти на "-" ще са само тези с обикновените партиди.
Та ако имате продукти по обектите, които се продават на "-" и им е сложено да са с партидни номера е добре да се конфигурират като нормални партиди или да им се види историята защо някъде се продава на "-" и да се погледне какви операции липсват.
Защото когато започне конвертирането на базите и подреждането на партидите за работа по новия начин грешките да бъдат доведени до минимум и да се мине по-бързо и без проблемно към новата версия.

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Необходими промени по конфигурация на продуктите

Мнение от morphieus » 08-12-2008 10:46

Това нещо кога се очаква да влезне в действие ? Какъв е период, в който трябва да подготвим клиентите?
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Необходими промени по конфигурация на продуктите

Мнение от stoar08 » 08-12-2008 11:06

Следенето на ДВСК и Срок на Годност обвързано ли е с ползването на "партидни номера" ? Понеже ако е и въпросните продукти не могат да се продават на - ... ще ни стелят (поне мен със сигурност)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Необходими промени по конфигурация на продуктите

Мнение от mIRCata » 08-12-2008 11:57

В поне две седмици е имаш на разположение. Все пак трябва да се преработи освен базата и горе долу цялата програма :)

Не съм сигурен до колко ДВСК и сроковете на годност са само за партидните номера или може да се въвеждат и за нормалните партиди. Трябва да го погледна.
Но ти ако продаваш на "-" а искаш да знаеш ДВСК някак си не ми се връзва. Че то едно компенсиране или преизчисление може за една продажба да се разпределят различни партиди с различни данни и две разпечатки може да покажат различно преди и след едно такова действие.
Идеята е, че щом искаш да си ги следиш е нормално и да си по-коректен във вкарването и обработката на документи и операции.
Ако са партидни номера няма да се продава на "-".
Поне за сега така е решено.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Необходими промени по конфигурация на продуктите

Мнение от stoar08 » 08-12-2008 14:14

Въпроса е, че имам обект, където ако някой работник го примързи да вземе от вчерашния салам (вземе си от по-горните бройки, а старата партида не е свършила), бива глобяван.
Надеждите ми са Aton да съдейства за информация в подобни ситуации, но все пак се случва доставката да се въведе след продажбата.
Има ли перспективи да се създават служебни партиди с номера "излищък N" например, и при доставка да се връзва по някакъв начин новата наличност с тях?

За момента не го използвам. Вероятно поне 2-3-4 месеца няма да имам физическа възможност да го реализирам.

Питам просто за да мога да помисля как точно да се организира работата с Aton в обекта и да се съвмести с текущия начин на работа.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори