Излезе firebird 2.1 :)

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.

Модератори: detelin, mIRCata

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Излезе firebird 2.1 :)

Мнение от stoar08 » 18-04-2008 21:24

Да продължавам ли да инсталирам 2.0.3 ? Очакват ли се несъвместимости с 2.1 ?
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Излезе firebird 2.1 :)

Мнение от mIRCata » 21-04-2008 08:22

За момента не се очакват. Даже скоро време май ще трябва твърдо да се мине на 2.1, защото някои от новите неща са доста привлекателни за използване и скоро се очаква да влезнат в употреба някъде из Атон-а.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Re: Излезе firebird 2.1 :)

Мнение от kondev » 21-04-2008 17:19

mIRCata написа:...някои от новите неща са доста привлекателни за използване и скоро се очаква да влезнат в употреба някъде из Атон-а.
Кои? И какво правят?
Преструвай се на умен - мълчи по-често!

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Излезе firebird 2.1 :)

Мнение от stoar08 » 21-04-2008 20:13

Глобални временни таблици, тригери на ниво връзка, далеч по-добър протокол за комуникация (очаква се да даде приличен прираст в производителността при мрежова работа) и куп други "дребни работи" :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Re: Излезе firebird 2.1 :)

Мнение от kondev » 21-04-2008 21:04

sapfir4 написа:Глобални временни таблици, тригери на ниво връзка, далеч по-добър протокол за комуникация (очаква се да даде приличен прираст в производителността при мрежова работа) и куп други "дребни работи" :)

Миииии..... ... хубуу...
Преструвай се на умен - мълчи по-често!

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Излезе firebird 2.1 :)

Мнение от mIRCata » 22-04-2008 08:50

Ние сега за филтрите за отделните справки, където са с чек боксове ги правим през наши "временни" таблици - но е доста хамалогия, и не е много приятно за поддържане, че трябва да се следи да не потвърдим транзакцийте, за да не се запишат данните. С новата версия това отпада - самата база ще се грижи данните да не остават по таблиците.

Отделно на много места в Sotred процедурите, аз лично когато пренареждам партидите правя проверка дали имам запис с определени стойности и ако имам го променям, ако нямам го създавам. В новата версия има вграден механизъм точно за това. Направи ли са много лесно работата с интервали от дати, нещо което на Станислав може да му влезе в употреба за нещата, които прави в момента.

И нещото, което на мен най ми допада - домейни в Stored процедурите и подразбиращи се параметри.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Излезе firebird 2.1 :)

Мнение от stoar08 » 22-04-2008 09:12

mIRCata написа:Ние сега за филтрите за отделните справки, където са с чек боксове ги правим през наши "временни" таблици - но е доста хамалогия, и не е много приятно за поддържане, че трябва да се следи да не потвърдим транзакцийте, за да не се запишат данните. С новата версия това отпада - самата база ще се грижи данните да не остават по таблиците.

По това, което съм прочел - въпросните временни таблици се пазят в отделни файлове, което само по себе си би намалило значително броя транзакции, а и базите няма да имат по 500-600 "интересни" транзакции, което също не се възприема като добра практика от google.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори