При печат на поръчки

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
badjo
Мнения: 180
Регистриран: 16-01-2008 08:49
Име: Благой Георгиев

При печат на поръчки

Мнение от badjo » 13-11-2015 23:49

Днес на един обект ми се наложи да конфигурирам печата на поръчки, така че на поръчката да излиза и от кое заведение е направена, тъй като се ползва една кухня, която има два входа, като на единия издават поръчките на едното заведение (зала), а от другия на другото. Идеята е да може готвачите да различават за кое заведение са поръчките, в конфигурация поръчки има и опция за печат на хедър и футер но поне при мен не сработи (нищо не отпечатва, като има зададен хедър в заведението), конфигурирането на нови обекти с подсказващи имена беше следващото решение (не се сетих за друго), но е доста времеемко за клиента да си преписва цялото меню при положение че цените са еднакви (работи само ТъчСейл без АтонС и не може да се копират ценовите листи)
Питането ми е дали може да се направи нещо относно копиране на ценова листа, печат името на заведение в поръчка (на опция) и да се оправи печата на хедъра в поръчка.

Pitcher
Мнения: 211
Регистриран: 16-03-2007 15:25
Име: Пламен Йосифов
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: При печат на поръчки

Мнение от Pitcher » 16-11-2015 12:17

Хедър и Фуутър от конфигурация на обектите се печатат само на сметката, не на поръчката. Като имаш две заведения те нямат ли отделни обекти или обектът кухня е общ? Инъче да, правиш ги на отделен обект - кухня А и кухня Б и вероятно копирането на цените има вариант да стане със някакъв скрипт.
Only God can judge me......
Изображение

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: При печат на поръчки

Мнение от alex » 16-11-2015 16:21

Ще направим опция за печат на Header/Footer за поръчките
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори