Очаквайте скоро нова екстра в Тъчсейла :)

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
airking
Мнения: 422
Регистриран: 10-11-2004 21:01
Име: Иван Иванов

Очаквайте скоро нова екстра в Тъчсейла :)

Мнение от airking » 17-03-2009 20:20

Просто съм много развълнуван и затова реших да пусна тази тема. Ще го напиша кратко. Наскоро има една нова вълна или по-скоро не нова,а просто повече собственици взеха да се ориентирват към тази вид дейност,а именно разнос по домовете. Тъй като вече имам няколко клиента които ме питат за тези възможности за работа, решихме че е добра идея за внедряване в Тъчсейла и на тези функции. Зора беше да разберем как да стане връзката на номера от които се звъни с Тъчсейла но след кратко мислене ме узари идеята, че това ще стане само и единствено със добриа стар телефонен модем. Днес със хиляди опити успях да го подкарам да ми казва номерчето което звани на компа и така опитите са успешни до момента и след кратки разговори със Сашо се разбрахме че това може да се обвърже със Тъчсейла.Описвам го на кратко.

Тъчсейла ще има връзка със Dial-up модем който ще си го управлява директно. С помоща на него при звънене на телефона в тъч сейла ще излиза номера от който се звъни името което е записано за този телефон, адреса за избор на който ще се доставя и т.н. С една дума просто цялосна завършена система за обслужване на поръчки по телефона.

Тука искам да изкажа хиляди благодарности на Сашо че ми се върза на акъла да го направим това нещо. Аз с каквото мога ще помагам и ще давам идеи :D

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Очаквайте скоро нова екстра в Тъчсейла :)

Мнение от alex » 20-03-2009 15:49

Първата версия на функцията е вече в TouchSale 1.1.77.158
Изображение
Изображение
Изображение

airking
Мнения: 422
Регистриран: 10-11-2004 21:01
Име: Иван Иванов

Re: Очаквайте скоро нова екстра в Тъчсейла :)

Мнение от airking » 20-03-2009 15:55

Само ще кажа Адската работааа :D. От първото пускане стана всичко и бачка. Сега ще прегледам целия процес и ще пиша пак.

Сашкин уникален си просто. Аплодисменти....

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Очаквайте скоро нова екстра в Тъчсейла :)

Мнение от alex » 24-03-2009 14:11

Стринга за инициализиране зависи от модела и марката на модема, може да бъде един от следните:

Код: Избери всички

AT#CID=1
AT#CC1
AT+VCID=1
AT%CCID=1
AT*ID1
Информацията е взета от: http://www.beiley.com/acallerid/enable.html
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори