Може ли като в Хотела-забележка за 9%

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
rad
Мнения: 662
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Може ли като в Хотела-забележка за 9%

Мнение от rad » 07-09-2011 11:33

Може ли като в Хотела- да се пусне в забележка основание за за 9% ДДС?
:roll:
Изображение

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1545
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Може ли като в Хотела-забележка за 9%

Мнение от alex » 07-09-2011 12:45

Agency 1.123
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

rad
Мнения: 662
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Може ли като в Хотела-забележка за 9%

Мнение от rad » 07-09-2011 13:33

:D :D :D
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1546
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Може ли като в Хотела-забележка за 9%

Мнение от stoar08 » 15-09-2011 15:18

А като е станало дума - каква е редно да бъде забележката за 9% ДДС? Понеже 1 клиент ме пита дали трябва да остане същата като за 7%.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

rad
Мнения: 662
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Може ли като в Хотела-забележка за 9%

Мнение от rad » 16-09-2011 07:34

По принцип си прав, за 9-те %, но за конкретния случай - човек, който не се е поинтересувал лично (или чрез счетоводителя си) за това как му се облага бизнеса, а пита компютърджията си, и то случайно, девет месеца по-късно........ ще го преживее.

По същество: вече освен че работи забележката, а и в глобална си пише 9%( в Хотела), както и на фактурите(и от Хотел, и от Агенция), а тука си работи и така. Може да се чете като Основание за различен % ДДС в хотелиерството.

За наша си "консумация" - да точката и члена от ЗДДС (чл. 66, ал. 2 от ЗДДС) са същите, по които до миналата година се начисляваше 7% ДДС на туроператори, просто са изменени и от 01.01.2011 е в сила новото правило за 9%ДДС.
За повече инфо:

http://balans.bg/1094-promeni-v-zdds-20 ... hotelieri/
http://www.tera-bg.com/files/DDS_New(2).pdf
8-)
Изображение

Отговори