Справки в мениджър

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
metodi
Мнения: 43
Регистриран: 26-02-2005 08:05
Местоположение: София
Контакти:

Справки в мениджър

Мнение от metodi » 01-09-2005 21:12

1. Изникна следния проблем в счетовоството днес поради разлика в сумите в две справки едната справка е "Приходи по търговски обекти"->"безкасови или на рецепция" която в колона "на кредит" дава сума различна и от справка "Начини на плащане"->безкасови в колона "продажни цени (с ддс)" Поради простата причина че в Manager 2 няма справка от която да се види какви суми са прехвърлени от касите за плащане на рецепция. Другия проблем е че при тези справки излизат разлчни тотали в "каси","обекти", "дати", "начини на плащане" след натискане на следващ ТАБ без да се променя нищо друго във филтъра.
2. За попълване на отчети ми потрябва справка "Капацитет на хотела по легла". В Meniger 2 има справка "Капацитет на хотела" по само по стаи.
3. Никъде в Menager 2 не може да се види какви телефонни разговори са платени.
4. Има разлика понякога между справките "Справка реализирани приходи от услуги" и "Справка приходи от услуги по отчети" за дадена услуга и няма как да се разбере от кой ден или откъде има разлика между двете справки.
5. Когато има услуги които са към някой конрагент (договор) или група от справките за услуги не може да се види какви са сумите и услугите както това е в направно в хотел->архиви->услуги.

dido
Мнения: 251
Регистриран: 06-11-2004 22:38

Мнение от dido » 02-09-2005 08:21

поне по отношение на разликите между справките по начини на плащане и останалите - имах същия проблем, писах на авторите и май го оправиха във версия sale v.5.119 - "май" защото не съм го пробвал още, но за съжаление за минал период така си остават справките ти!
Странно - исках да ти изпратя линка във форума дето сме го коментиали това с тях но не го открих.
За съжаление нещо 5.119 не ми се държи коректно с кухненските /отдалечените/принтери /макар че авторите трвърдят че това не може да бъде/.

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 07-09-2005 10:57

4. Има разлика понякога между справките "Справка реализирани приходи от услуги" и "Справка приходи от услуги по отчети" за дадена услуга и няма как да се разбере от кой ден или откъде има разлика между двете справки.
Първата справка дава реализираните услуги а втората платените услуги, така че двете справки трудно могат да се засечат в рамките на един период.

За останалите въпроси ще ми бъде необходимо база и по-точно разяснение на проблема.
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори