Предложение за подобрение в Manager2

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
Потребителски аватар
stoj4o
Мнения: 31
Регистриран: 05-11-2004 18:35
Местоположение: Велинград
Контакти:

Предложение за подобрение в Manager2

Мнение от stoj4o » 04-05-2005 10:33

Може ли да се направи (а бе аз знам, че може) "запис на селекия", защото всеки месец правим едни и същи справки на услуги които са в различни групи? :) :?:

dido
Мнения: 251
Регистриран: 06-11-2004 22:38

А а а и аз отдавна искам това

Мнение от dido » 11-05-2005 09:58

А а а и аз отдавна искам това

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 11-05-2005 15:11

Абе то че може - може, но не е никак лесно.
Изображение
Изображение
Изображение

dido
Мнения: 251
Регистриран: 06-11-2004 22:38

Мнение от dido » 16-05-2005 09:46

:D :lol:
мен лично би ми свършило работа и настройки изнесени в някакъв .ini фаил чието име да се слага като параметър при стартиране на ехе-то и за всеки потребител или за всяка отделна справка да си правя нов шорткът които да стартира manager.exe с различен .ini файл.
Тове не е особенно културно решение но ако е лесно на първо време и това би ми свършило работа

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 16-05-2005 16:14

Това с какво би подпомогнало работата със селекции?
Изображение
Изображение
Изображение

dido
Мнения: 251
Регистриран: 06-11-2004 22:38

Мнение от dido » 21-05-2005 10:22

Работата с Менаджера е някак си не е ориентирана потребителски!
Хората трудно се ориентират вътре и в крайна сметка не винаги пускат точно това което ги интересува. На мен също не ми е чак толкова лесно и всеки път при възможност си сверявам данните и от другаде за да съм сигурен че съм набрал вярнарта комбинация от отметки, маркирани неща и във верния момент съм натиснал бутона за обновяване на данните. на практика при нас нещо такова като мениджъра представнява много голям интерс за началниците ни, но опитите сами да работят с него водят до пълен провал вече 3 години и то не че нямат желание, а просто нямат нерви и нямат откъде като мен да си проверят даннит за да са сигурни че са верни. като идея мениджъра е супер, но малко изпълнението куца. Някак си не е направено - да вляза и да си пусна справка, а трябва да мисля за всяка една отметка и "човка", да прелиствам 100 екрана на които да проверя какво е маркирано по подразбиране и дали това ми трябва.
А ако поне има такива "селекции" от справка ще ги направим веднъж и ще знаем че например специалиста ни "цени и ценообразуване " ползва само ....справки правим му 2-3 селекции и той ще избира само от 2-3 неща и няма всеки ден да маркира и отмаркира 1000неща които не му трябват и в краина сметка в 80% от случаите справката която е пуснал няма нищо общо с тази която е искал да пусне. Същото е за директорите - тях ги интересува една малка част от справките които могат да се изгенерират от мениджъра, и тъй като не е направено потребителски ориентирано, сме се принудили всеки ден да правим експорти в excell по някакъв начин да подреждаме и форматираме, печатаме справки те им за да могат да ги ползват реално/предтавете си това всеки ден -направо е кошмар за 21век/.
Лично аз не съм убеден че селекциите са наи-доброто решение, по-добро би било да се преработи напълно интерфейса му, но ми се струва по-трудоемко. Ви е си преценете. Но в момента той е почти напълно неизползваем ползват го 1-2 "гурута" които знаят как се работи с него и толкова. Колкото да се мъчим да научим останалите се оказва невъзможно.
и за да не съм несправедлив ще кажа че на сале-то и сторе-то интерфейса е супер, потребителски ориентиран, но на манагера - не е така. :cry:

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 27-06-2005 18:41

Началото на работа с така наречените "селекции" е положено в 1.7.0.25, чакаме мнения и предложения.
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори