Отново за планирането в сторето!

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
dido
Мнения: 251
Регистриран: 06-11-2004 22:38

Отново за планирането в сторето!

Мнение от dido » 08-12-2004 11:08

По тази тема май много ама много е говорено и всичко най-накрая се свежда до това в една фиктивна каса да се маркират рецептите за идващия /идващите дни за да се видят продуктите които са необходими. Това е супер ама ако става въпрос за предстоящо мероприятие или нещо инцидентно, а за ежедневно ползване е малко не ефективно. Ако и да накарам всеки МОЛ да губи около 1-2часа да смята колко хора се очакват за дадения ден, за да маркира с някакъв процент точност какво се очаква да изнесе на шведска маса, то по баровете ще е нужно часове на ден анализ на потреблението съотнесено към броя хора в хотела за да се пресметне какво се очаква да се изконсумира /прогнозно/.
Това лято частично решихме проблема като вадех от сторето справка продажби по обект по обект /или по няколко обекта заедно - както е нужно/, след това така генерираните файлове ги експортвам в ексел, деля количествата и сумите на броя хора за дадения ден /период, след това се умножават по очакваните хора за прогнозния период. И това горе-долу вършеше работа. Единственния проблем че цялята тази манипулация дори когато всичко е отработено на 120-130 обекта отнема около 2-3часа на ден- всеки ден. Доста полесно би било /особенно ако и други имат подобни проблеми, а не само при нас/ ако в Managera имаше справка по обекти/каси и по продукти /само колко лесно прозвуча :lol: /, а ако това стане един ден ако има и кутиика която да ги дели на брой хора - просто сумите и количествата да ги дели на това число - е тогава ще има една културна справка която в голяма част от случаите ще върши работа при планирането.
Е знам че не е лесно, затова може и само като пожелание за следващи реализации на стор /сале/ manager.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 08-12-2004 16:15

Звучи много добре. Интересното е, че не изглежда толкова трудно за реализация, затова си мисля, че до следващия ви сезон би трябвало да е готово нещо такова. Още от сега ще го мисля...
Преструвай се на умен - мълчи по-често!

Отговори