Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
Потребителски аватар
invisible
Мнения: 587
Регистриран: 05-11-2004 22:16
Име: Антон Узунов
Местоположение: Велинград

Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от invisible » 19-10-2011 14:39

Искам да питам дали в близко бъдеще ще има Windows Store понеже ми омръзна да импортвам неекспортнати отчети или да връщам счупени файлове от архив и да догонвам операциите и то най-интересно е, когато е на отдалечен обект и трябва да се гледа през интернет. Омръзна ми да обяснявам на недоволни клиенти, защо не е под Уин а под ДОС при условие, че най-малкото не мога да им го пусна през интернет и то в 21век и т.н. Друг момент е, че искаш да смениш компа и новия няма поддръжка на видео режима а няма вече и карти за целта!!! :evil:
Последна промяна от invisible на 19-10-2011 21:39, променено общо 1 път.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от stoar08 » 19-10-2011 21:08

Win Store трябваше да е Aton (не съм чул да се е променила идеята) и поне според мен трябваше това да се случи преди Reception 2 (тъй де, Reception 2 си е цял модул; Aton 'малко му трябва'), но пък от друга страна ми останаха само 2 клиента, които реално ползват склад в ресторант и не ми пречи толкова много.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от rad » 19-10-2011 23:56

invisible написа:на отдалечен обект и трябва да се гледа през интернет
DOSBox!!!
8-)
invisible написа:искаш да смениш компа и новия няма поддръжка на видео режима а няма вече и карти за целта!
DOSBox!!!
8-) 8-)

Win7 или Vista
DOSBox!!!
8-) 8-) 8-)
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от stoar08 » 20-10-2011 09:25

rad, DOSBox-а не ми изглежда като user-resistant софтуер :) Може само при мен да излизат хора, които 3 месеца не са разнасяли отчети и 'нещо не ми е така склада', но ми изглежда смело някой ден да им сложа dosbox ... :roll:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от boris » 20-10-2011 09:28

Дос Бох, си е крайно решение вършещо работа, но остава проблема с маунтването на новелска Data през интернет. (или поне аз незнам как става).
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Потребителски аватар
invisible
Мнения: 587
Регистриран: 05-11-2004 22:16
Име: Антон Узунов
Местоположение: Велинград

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от invisible » 20-10-2011 09:32

Аз искам УинСторееее....не мнения и съвети. Всички техники са ми известни :(
Последна промяна от invisible на 20-10-2011 09:36, променено общо 1 път.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от stoar08 » 20-10-2011 09:34

Novell-а е най-малкия проблем (поне 2 пъти съм открил топлата вода до тук и съм ги писал из форума, ако трябва - ще пиша пак), но ако ще ползваме емулация - VirtualPC/VirtualBox е в пъти по-стабилно решение от DosBox ... Просто идеята ми изглежда лесно чуплива, когато има хора хапани от компютър ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от mitaka » 20-10-2011 12:52

решението за отдалечено сторе пак е Бокс :)
DropBox..... пичовете дават 2гигабайта без пари, чудесно за синхронизиране на файлове.
без проблем можем да си сменяме цените, обновяваме меню или синхронизираме отчети
Изображение

Потребителски аватар
invisible
Мнения: 587
Регистриран: 05-11-2004 22:16
Име: Антон Узунов
Местоположение: Велинград

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от invisible » 20-10-2011 13:08

Явно аз съм много напредничав. От постовете се разбира, че май никой не иска уинсторе? Само не мога да разбера защо трябва да е толкова сложно, като може простичко да си има база на файърбърда и отдалечената връзка да е приказка. Да няма вече счупени или нулирани файлове, както ми се случва напоследък, да няма неекспортнати отчети или необновени или неактуализирани цени, да няма невъзвратими операции или грешни стъпки при разнасяне на отчет и т.н. и т.н.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от stoar08 » 20-10-2011 15:05

invisible написа:Явно аз съм много напредничав. От постовете се разбира, че май никой не иска уинсторе? Само не мога да разбера защо трябва да е толкова сложно, като може простичко да си има база на файърбърда и отдалечената връзка да е приказка. Да няма вече счупени или нулирани файлове, както ми се случва напоследък, да няма неекспортнати отчети или необновени или неактуализирани цени, да няма невъзвратими операции или грешни стъпки при разнасяне на отчет и т.н. и т.н.
Грешно си разбрал - лично съм питал Сашо преди 2-3 години (коледно парти, вероятно помни) защо не довършат Aton-а преди да почнат Reception2 (както казах - изглеждаше ми по-правилно), на което не си спомням точния отговор.
Просто казвам, че Novell през интернет има, става сравнително лесно с хубав рутер (а на митака съм му го пускал и под windows) и ако наистина ти трябва - мога да ти свърша работа. За емулатори - имах си 2-3mb VirtualPC Image, който работеше идеално (дори по-добре от command prompt store под xp) и не - според мен не е 'решение', но е работеща кръпка ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от boris » 20-10-2011 19:44

Аз пък продължавам да се интересувам как се маунтва Data на Новел през ip-във версия 4.2. (или има друг чалъм да използвам ipx-протокола).
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от stoar08 » 20-10-2011 20:12

boris написа:Аз пък продължавам да се интересувам как се маунтва Data на Новел през ip-във версия 4.2. (или има друг чалъм да използвам ipx-протокола).
На кратко - VPN.
На по-дълго :
1 В микротик има EoIP тунели, които се държат като жица (хвърлят всичко живо по въпросния интерфейс) и можеш да ги bridge с нормалния lan. Косура е, че трябва Mikrotik и от 2та края

2 OpenVPN върви на всичко (win/lin/рутери и т.н.). Аз лично ползвам dir320/wrt54gl/wl520gp/wgr614v8 (съответно от D-Link, Linksys, Asus, Netgear). Към клиентската машина изисквания няма и може да работи в режими от (почти) PnP до криптирана компресирана връзка с fail-over. Ползвал съм го с Novell, даже на Тони едно време му бях оставил връзка към 1 хотел в Самоков.
Работи и с прилично количество рутери, с PC (под linux или windows, като последното си има косурите). Зареждал съм hotel/store зад ADSL ...


Има и по-грозен начин (за който не съм ти казал, щото не съм го пробвал на практика) и това е Win 2003 Server с routed IPX в/у L2TP/PPTP ...

ПС Ако пък нямаш Novell - би следвало да има врътка за през hamachi, но и в това не съм сигурен.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

bruno
Мнения: 265
Регистриран: 28-07-2008 21:39
Име: Боян Бочуков

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от bruno » 21-10-2011 12:47

И аз мисля, че е време да се пуска.
Изображение

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от morphieus » 21-10-2011 13:25

Бих желал да допълня обоснованието на Тонката с това, че трябва да се обяснява:

Код: Избери всички

- Трябва ти матричен принтер
- Как, какво?! От онези шумните и ужасно тракащи чудеса ли? О, не, забрави, искам лазерен!
или

Код: Избери всички

- Счупи се принтера и тъкмо мислех да го сменяме, та си купих 3 в 1, да дойдеш да ми го вържеш с програмата!!!!
или

Код: Избери всички

- Казах му да печати, а то не иска, каква е тази вашата антична програма, като не може да работи с един прост лазерен принтер от 120лв???
или

Код: Избери всички

- Защо като му дам да печати и после програмата забива, рестартирам и след като влезна на ново и пише "Обадете се на Ънриълсофт" ???
или

Код: Избери всички

- Натиснах "нещо" и програмата се скри!!!
Мога още да изброявам, но мисля, че е достатъчно и това.
Изображение

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от rad » 21-10-2011 16:09

Тонка, брат - ти си!
Издейства Рецепшън2 , сега действай за Сторе2!
Иначе и аз съм за!
:clap:
Изображение

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от kondev » 26-10-2011 22:43

И аз съм "за"! :greetings-clappingorange: :music-deathmetal:
Преструвай се на умен - мълчи по-често!

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от stoar08 » 28-10-2011 10:29

kondev написа:И аз съм "за"! :greetings-clappingorange: :music-deathmetal:
Това звучи много плашещо, когато идва от човек, който има дума по въпроса 'да бъде или да не бъде' :roll:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от kondev » 28-10-2011 13:22

:) Майтап бе.

Поне 3-4 пъти сме били много сериозно пред започване на доработките в Атон с цел "заприличването" му на Сторе. В самата си същина има много сериозни и трудоемки неща, които трябва да се свършат. Вярно е, че не са сложни колкото самото сторе или колкото новия хотел, но са достатъчно сериозни. И все се намира нещо друго доста необходимо в този момент за правене, което изисква по-малък ресурс. Според мен, вече няма обективни пречки да не започне да се работи в близките месец-два. Предстои обсъждане.
Преструвай се на умен - мълчи по-често!

Потребителски аватар
invisible
Мнения: 587
Регистриран: 05-11-2004 22:16
Име: Антон Узунов
Местоположение: Велинград

Re: Кога ще има уиндоус базирана версия на СТОРЕ

Мнение от invisible » 29-10-2011 15:54

А дано :clap:
Изображение
Изображение

Отговори