Правене на архив без права!

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
ana
Мнения: 94
Регистриран: 09-11-2004 14:25

Правене на архив без права!

Мнение от ana » 28-07-2006 13:36

Една печена юзерка-ВФК/вътрешно фирмен контрол/ вече няколко пъти влиза в архив, без да има права за това. Последния път се позиционира за Справки - Продажби и преди да си избере параметрите, започва да прави системни архиви. Като вляза с нейната парола, не ме допуска да правя архив.

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Не ми стана ясна точната ситуация...

Мнение от rad » 29-07-2006 10:30

А допуска ли те да правиш справка продажби от нейния компютър? :wink:
Питам защото, ако тебе те пуска без да прави архив - значи нещо още се е опитвала да прави, но е "пропуснала" да ти го сподели. Нейна си работа - като не иска, да не казва. Просто да не го прави.
Ако и на тебе ти гръмне- значи има проблем с конфигурацията на компютъра и.
Хипотезата ми е, че тя не прави от програмата архив, а се стартира rescue.bat, който се активира при аварийно напускане на системата. 8)

ana
Мнения: 94
Регистриран: 09-11-2004 14:25

Мнение от ana » 31-07-2006 08:36

Говорих с "печената юзерка" и се опитах от нейния РС, с нейната, после и с моята парола, да преповторя това, което е правила . Първо- "Справка инвентаризации", после "Справка продажби", но не постигнах този "успех". В интерес на истината не всеки път когато тя си пуска Справки, прави тези архиви, освен това и преди време от друг РС се получи същото, но тогава ВФК-тата имаха права за архив, незнайно защо.
Въреки че съм възпитана да не вярвам на юзера :lol: , този път мисля че ми казва истината.
Благодаря за бързата реакция, Рад! :D

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 31-07-2006 11:09

Архивите на сторето се стартират автоматично в BAT файла от който се пуска и самото сторе. Ако сторето гръмне с някаква грешка, то е възможно BAT файла да продължи с последната архивна команда.

Създай за този юзер BAT файл, който да не пуска нищо друго освен сторето.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 04-08-2006 14:09

Всъщност в новите ни BAT-файлове (от последните 2 години :) ) е предвидена тази ситуация и се справят с нея.

Отговори