Локални настройки на работните станции в мрежа

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Локални настройки на работните станции в мрежа

Мнение от scooter_nick » 21-02-2005 20:13

Имам следната ситуация. Мрежа от два компютъра под Windows. SHOP-а ми е регистриран в мрежов вариант. В секцията "Netware users" фигурират mac адресите на мрежовите карти на двата компютъра, но в секцията "INI" имам само един ред: "HOME=HOME.INI". В HOME.INI са ми настройките на компютъра, който ми се явява клиент в мрежата. От къде се взе този ред, след като името на клиента е "HOME_PC". Защо редът е само един? Къде са настройките на сървърната станция? В SHOP.INI?
При мрежите с NETWARE в секцията "INI", редовете са ми така: "mac адрес"="Първи 8 символа от mac adress.INI" и така за всички работни станции. После аз ръчно си им задавам имената за всяка работна станция, за да не се бъркат ако съвпадат първите 8 символа от mac adressa. Има ли нещо нередно в конкретната ситуация с windows-a. Сашо, Кондев каза, че ти ще ме осветлиш по въпроса. Благодаря!

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 22-02-2005 10:00

Когато мрежата е под Windows и има Shop работещ на "сървъра", локално INI за този Shop не се създава и не се ползва. В тези случаи в shop.ini се записват локалните настройки за съответната работна станция.
Пак под Windows, за имена на станциите и локалните ini файлове се вземат имената, които са конфигурирани в мрежовите настройки на Windows.
Във всички нови версии (около месец насам) при мрежа Novell, вече се вземат последните 8 цифри от мак адреса, а не както до сега първите.
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори