Изписване на стока, което може да се импортира в доставки

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Изписване на стока, което може да се импортира в доставки

Мнение от scooter_nick » 17-01-2005 10:09

По изричното настояване на Петър Кондев съм натоварен с мисията да обасня как може направено изписване да се използва за импорт в доставка.
1. В SHOP.INI в секцията [Пътища за експорт на операции по клиенти] описваме пътя където да се записва експорта при изписване. Лично аз ползвам ..\SHOP\EXPORT\. Задължително е пътя да завършва с наклонена на ляво. Ако във вашия път съществува директория с повече от 8 символа в името, не се чудете защо SHOP-а забива при запис на изписването.
Според Кондев във секцията [Пътища за експорт на операции по клиенти] може да се изредят n на брой пътища, ама аз не виждам каква ми е файдата от това, след като програмата ползва навсякъде първия ред в списъка.
2. В меню "Конфигурация -> Изписвания" се конфигурира изписване, на което му се добавя отметка "Използване на експорт".
3. В операция "изписване" от филтъра избираме типа, на който сме задали опция за експорт.
4. След експорта в директорията, която сме задали се пръкват 3 файлчета, които си ги копираме и си ги носим на компютъра където ще се прави доставката. Там си правим същата настройка в INI-то и поставяме файлчетата в директорията дето сме си я описали.
5. Отиваме в "Операции -> Доставки", натискаме F8-От дискета и в появилото се меню избираме изписването дето сме го пренасяли за да си го импортираме. При първата такава операция програмата ще пита кой продукт от изписването да бъде записан в такъв от нашата база. Изберете бутончето "автоматично". Ако има такива дето не съществуват избирате опцията "нов" и във вашата база ще се създаде същия продукт. От тук нататък всичко е като при доставка, само дето не сте си играли да си я набирате.
Успех.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Re: Изписване на стока, което може да се импортира в доставк

Мнение от kondev » 18-01-2005 09:21

Благодаря scooter_nick за темата, отдавна имаше нужда :)

scooter_nick написа: Според Кондев във секцията [Пътища за експорт на операции по клиенти] може да се изредят n на брой пътища, ама аз не виждам каква ми е файдата от това, след като програмата ползва навсякъде първия ред в списъка.
Тези пътища излизат в конфигурация контрагенти при редакция на всеки контрагент по отделно. Така има възможност да се настрои експортна на всеки от тях в различна директория.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Re: Изписване на стока, което може да се импортира в доставк

Мнение от kondev » 18-01-2005 09:23

scooter_nick написа:След експорта в директорията, която сме задали се пръкват 3 файлчета, които си ги копираме и си ги носим на компютъра където ще се прави доставката. Там си правим същата настройка в INI-то и поставяме файлчетата в директорията дето сме си я описали.
Ако другия Shop (другите Shop-ове) работи на същия сървър или компютър, това копиране и носене не се налагат. Достатъчно е да му (им) настроим пътищата за импорт да сочат към това място.

Отговори