Чупене на фаилове PRINTED.GLB и PRINTED.PNT

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
Потребителски аватар
Mandarb
Мнения: 41
Регистриран: 05-11-2004 11:18
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Чупене на фаилове PRINTED.GLB и PRINTED.PNT

Мнение от Mandarb » 26-09-2006 08:18

Колеги имам проблем вече 3 месеца в един обект който не мога да отстраня.

Ако някой се е сблъсквал със ситуацията да може и да ме посъветва нещо.

Проблемът се състои в следното:
През неопределен интервал от дни (2 - 4) се чупят файловете PRINTED.GLB и PRINTED.PNT т.е. стават с нулева стойност като размер и Shop-ът започва да дава грешки.

Структората на системата се състои в следното 3 Shop-a + Новел Сървър, като 2-та Shop-a са каси които се логват към Новела директно, а третият работи под Wondows XP.

Проблемът се явява без видими причини. Единственото което съм засякъл е че го прави в произволни дни но в интервала между 18 и 19 ч.

Тествал съм всички компютри за проблем в хардуеара като проблеми по системи те няма. Сменил съм всички конектори RJ45 на мрежата и суича, но проблемът отново е на лице. Изкючил съм Windows-a да кешира за посъвет от колега но пак продължава да се случва същото. Опитах да инсталирам Nowell client for XP но и това не помага.

Проблемът го отстранявам временно с разархивиране на проблемните файлове от последният коректен архив и ги заместя в директорията на Shop-a.

Ако някой случайно се е сблъсквал с подобен проблем нека да да де съвет за разрешаването му.

mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Мнение от mitaka » 26-09-2006 10:49

ми виж да не пускат по 15 шопа 8) дали се стартира от бат файл?
при всички случай е по добре като ползваш новелски клиент с ХР-то, онова вервеното N
И всеки път като възтановиш от архива глб-то и пнт-то губиш всички документи от архива( между последния архив и чупенето) смисъл не можеш да си ги гледаш на екран
Изображение

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 26-09-2006 21:42

Проблема е реален. Имаме го в още един обект. Общото е, че работи на новелски сървър и има поне един клиент с Windows. Дано успеем да го локализираме. Дотогава ще е ценна всяка информация и подробност, която се дава по проблема.
Мандарб, какво особено се прави в обекта в тези часове?

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Забравих да ти кажа за flag

Мнение от rad » 28-09-2006 08:25

Забравих да ти кажа за комадата flag (с която се променят атрибутите на файловете в Novell- в нашия случай като ги правиш shared(за общо ползуване)), да внимаваш, че има различен формат на параметрите, ако я ползуваш от publik или от public3.

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 04-10-2006 01:27

Има ли интернет на ХР-то? От кога не е преинсталирвано. Вчера при мен се издъни една база (въпреки новелският сървър). Установи се, че в момента на започване на работа от машината по ХР и всичко се срива. Счупиха ми се и двата Принтед.* файлове. Върнах архив, но за сужаление чак от предния ден...

П.С. Реинстал на ХР-то и тогава гледай какво ще стане и какво не, чичо Бил, май че е надминал всички по "краш" със системите си...

Отговори