"Програмата не зарежда..."

Отговори
Pitcher
Мнения: 211
Регистриран: 16-03-2007 15:25
Име: Пламен Йосифов
Местоположение: Варна
Контакти:

"Програмата не зарежда..."

Мнение от Pitcher » 11-05-2012 15:46

Няколко пъти получавам обаждане от рода на "Програмата не зарежда, стига до някъде и спира (за различни наши модули)" или пък "Не ми излиза прозорчето да си напиша кода". При преглед на софтуера няма видима причина за това (Firebird си работи, рестартираш компа - пак така)

Общото на обажданията е, че идват от обекти с преработено ФУ с външен терминал. Проблемът в тези случаи е забил данъчен терминал и се решава с рестартиране на ДАНЪЧНИЯ ТЕРМИНАЛ.
Only God can judge me......
Изображение

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Re: "Програмата не зарежда..."

Мнение от detelin » 11-05-2012 17:44

Това не е само с ДТ и с КЛ пак е същото, а и със старите апарати беше пак така.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: "Програмата не зарежда..."

Мнение от stoar08 » 11-05-2012 18:01

С DV е най-тежко, понеже терминалите са им бъгави (а според вътрешна информация има и дефектни) и от време на време започват да изпълняват някои команди бавно (като 'бавно' се визира в минути :)). На мен на 2-3 обекта ми се случва да да ми звъннат как 'програмата вади 1 бележка 3-5 минути' и като ида на место да видя, че след реда 'В Брой' се замисля ... и се оправя с рестарт на модем :)
За KL такива случки не съм имал, но там като изключат/включат принтера се рестартира и терминала ... възможно е това да ме спасява :)


ПС
Преработвал съм единствено и само Датекс (другите не ми изглеждат достатъчно надеждни и работещи в оригиналния си вид, за да си заслужават усилието ...). Впечатленията ми са само от тях.
Последна промяна от stoar08 на 12-05-2012 15:25, променено общо 1 път.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Re: "Програмата не зарежда..."

Мнение от mitaka » 12-05-2012 15:17

случвало ми се е само на Датекс с външен терминал, оправя се с рестарт на терминала
Изображение

Pitcher
Мнения: 211
Регистриран: 16-03-2007 15:25
Име: Пламен Йосифов
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: "Програмата не зарежда..."

Мнение от Pitcher » 15-05-2012 11:45

Причината да пиша поста е, че в тази ситуация нашите програми не "гърмят" с грешка, а просто си "циклят" така.
Принципно до сега при проблем с възката с ФУ винаги си е излизало съобшение "Няма връзка с ФУ".
Първият път, в който ми се случи, търсих като малоумен причината половин час, докато накрая видя, че терминала (заровен в бележки и хартийки) свети червено.
Та така. Основната идея е ако има вариант И В ТОЗИ СЛУЧАЙ да излиза някакво съобщение за грешка, ако не - тези, на които не им се е случвало, да имат едно наум.
Only God can judge me......
Изображение

Отговори