Viruses, Intruders, Spyware, Trojans, Adware (а.к.а VISTA)

Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Viruses, Intruders, Spyware, Trojans, Adware (а.к.а VISTA)

Мнение от stoar08 » 31-07-2008 16:35

Е ... преди малко повече от 24 часа (отново) останах без операционна система. Целия ден се чувстрах болен, явно съм бил - вече имам пълнофукционално копие на VISTA ULTIMATE x64 SP1 :)
Отнесе псуване, DOS емулацията вече напълно липсва (дори ме прати при "разработчика" за 64 битова версия на програмата ...). Положих желание да намеря нормална фонетична клавиатура - http://www.iltchev.com/go.php?http://ww ... 86_x64.zip.
Посредством vLite изрязах много боклуци (инсталационното DVD падна от 3.86 на 3.33 GB). За нещастие няма спасение от windows firewall ... за сега. Успях да спра UAC и вече мога спокойно да си стратирам каквото поискам, без нов досаден въпрос.

От всичкия 32bit софтуер (mIRC, Miranda, Skype, Opera и т.н.) само Atomic Alarm Clock не си направи труда да тръгне ...
За момента трябва да кажа, че след цялото изрязване съм изключително доволен как работи (въпреки своите си бъгавини :) ).

ПС Никога не е късно да се отчаям, но щом CRM зарежда в деня, в който съм го пуснал - какво повече да искам от живота :roll:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

atomik
Мнения: 143
Регистриран: 06-12-2006 17:33
Име: Калин Анастасов

Re: Viruses, Intruders, Spyware, Trojans, Adware (а.к.а VISTA)

Мнение от atomik » 31-07-2008 19:06

Не разбрах намерили нормална фонетика? ако не си да ти пратя.
Какво имаш предвит под " За нещастие няма спасение от windows firewall " какво те тормози.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Viruses, Intruders, Spyware, Trojans, Adware (а.к.а VISTA)

Мнение от stoar08 » 01-08-2008 05:58

Ами Security Center практически нямам ... както и на XP-то нямах :). Но windows firewall имам (vLite е в бета версия и явно не може да махне всичко)и от време на време решава да ми напомни, че не е съвсем изключен. С Windows Update е същото.
А фонетика си намерих и съм невъзможно щастлив от факта ;)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

atomik
Мнения: 143
Регистриран: 06-12-2006 17:33
Име: Калин Анастасов

Re: Viruses, Intruders, Spyware, Trojans, Adware (а.к.а VISTA)

Мнение от atomik » 01-08-2008 08:57

Според мен нещо не си ги изключил защото доста висти ми минаха през ръцете(предимно x86) но не съм имал проблем след изключването на firewall и Update

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Viruses, Intruders, Spyware, Trojans, Adware (а.к.а VISTA)

Мнение от stoar08 » 01-08-2008 10:47

Ами .. насадих norton и той го умори ... май трайно :) Сега като го махнах още не прави проблеми :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори