Статичен Remote AUX порт на Firebird

Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от stoar08 » 29-07-2008 08:55

Зареждане: "Форма за печат на продажба"
Какво точно се случва докато този надпис е на екрана? При използване на статичен event порт (заради ZeBeDee) се случва Aton да спре до там. Не съм 100% сигурен, ще поговоря с google, но би помогнало да знам какво се случва.
Интересното е, че ако Aton забие по време на зареждане - се случва на този надпис. След него проблеми не се случват.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от stoar08 » 29-07-2008 12:33

Мдааам, "тъп но упорит" все по-успешно се доказва като работещ принцип.
Явно ZeBeDee има някакъв проблем, и следната конфигурация не работи коректно :

Код: Избери всички

tunnel 3056:192.168.200.11:3050
tunnel 4056:192.168.200.11:4056
Валидния вид на следната конфигурация е :

Код: Избери всички

tunnel 3056,4056:192.168.200.11:3050,4056
Съответните числа за портовете и адреса си ги правите според случая. За момента в този си вид нямам забележки към работата на Aton през ZeBeDee :)

ПС Съжалявам, че форума отнесе толкова много спам докато намеря правилната конфигурация :roll:
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от mIRCata » 29-07-2008 16:07

Ми то на сайта на zebedee-то са го описали начина с няколко порта наведнъж, че е точно по втория начин, даже и към различни машини може да са различните портове.
Последна промяна от mIRCata на 29-07-2008 16:33, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от stoar08 » 29-07-2008 16:10

Няколко пъти съм препрочитал ЦЯЛАТА инструкция ... в сайта има тема с 31 мнения ... никъде никой не го е казал това ;)
А и по първия начин порта се отваря (поне според лог-файловете) ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от mIRCata » 29-07-2008 16:33

Инструкция, тук във форума или на zebedee-to?
В техния сайт го дават така като пример

Код: Избери всички

zebedee 9001,9002,9003:somehost:daytime,telnet,ftp
А за няколкото дестинации :

Код: Избери всички

 
zebedee -s target1:daytime,telnet target2:telnet target3  ; server


 zebedee serverhost 10000:target1:telnet 20000:target3:telnet   ;client

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от stoar08 » 29-07-2008 16:40

Това е run-time параметър. Аз говоря за конфиг файл при използване на услуга!
Пак казвам - поне според този форум НИКОЙ в Ънриълсофт не е заделил на ZeBeDee повече време от мен ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от alex » 29-07-2008 21:38

Аз все още не знам причината поради която не ползвате "вътрешната" поддръжка на ZeBeDee от Атон.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от stoar08 » 29-07-2008 21:41

alex написа:Аз все още не знам причината поради която не ползвате "вътрешната" поддръжка на ZeBeDee от Атон.
Липсата на events :roll:



Харесайте 1 статичен event port, който да влезе в нея и ще умра от щастие да я ползвам :). Може и да се настройва, но на това не държа 8)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от alex » 29-07-2008 21:50

stoar08 написа:Липсата на events :roll:

"Като направя нов продукт и излизам и влизам за да го видя", което чух от достоверен източник, не ме устройва ;).

Харесайте 1 статичен event port, който да влезе в нея и ще умра от щастие да я ползвам :). Може и да се настройва, но на това не държа 8)
Това категорично не е така! Половината Unrealsoft, както и клиенти ползващи хостинга на нашия сървър го ползват. Направено е така че евънтите продължават да си работят на произволни портове без да минават през ZeBeDee. Тази доработка беше направено още в самото начало след като установихме че firebird не се държи добре когато работи с статичен порт.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от stoar08 » 29-07-2008 22:07

<не питайте кой>, 20.07.2008 19:09:37:
иначе в нашия Атон работя са мо със ЗеБеДето

pentium4, 19:10:02:
tam gledam 4e ne e dignat port za events ... nqma li problemi s refresh-a na infoto ?

<не питайте кой>, 19:11:03:
има естествено- като направя нов продукт-трябва да изляза и вляза..
Все пак ще пробвам де ... Да разбирам, че сте модифицирали gds32.dll (съответно трябва да ползвам този от инсталацията за да имам вграден ZeBeDee support)?




--------------------------------------------------------------------------------------------
ОК, пуснах го от едното бюро до другото и изглежда като да работи. Остава обаче ефекта, че ако events не минават през ZeBeDee няма начин Firebird сървъра да е "зад" нещо и всичко да минава през 1 порт. Криптирането ... не звучи фатално, но това че трябва да се разрешат "отдалечени" връзки във firebird.conf поубива нивото на сигурност :roll:

ПС Препрочетох цялата тема "Какво е нужно за работа със ZeBeDee" и еvents са споменати много пъти като проблем , но никъде не пише, че Aton все пак има начин да се оправя с тях ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от rad » 30-07-2008 07:47

alex написа:Това категорично не е така! Половината Unrealsoft, както и клиенти ползващи хостинга на нашия сървър го ползват. Направено е така че евънтите продължават да си работят на произволни портове без да минават през ZeBeDee. Тази доработка беше направено още в самото начало след като установихме че firebird не се държи добре когато работи с статичен порт.
Сашкин, ела да видиш какво псуване пада, когато взема да въвеждам доставки (в нашия Атон) и има нови продукти - държи се точно както си иска(работя винаги с включено ZeBeDee) - в 1%от случаите ми се появява новия продукт, в 1 % пише НОВ ПРОДУКТ, но в останалите 98% ни Обновяване, ни нищо не помага - записваш във времененфайл, излизаш , влизаш, зареждаш, оглеждаш - тогава става. :evil:

накратко- има проблем
:?
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от stoar08 » 30-07-2008 07:50

Аз ще пиша за наблюдения от обекта след 1-2 седмици (надявам се да нямам причини да се опровергая по-рано ...). За момента мога да кажа, че с Firebird 2.1 в офиса не направи проблем при статични портове (явно всичките ми досегашни опити са се провалили от неправилна употреба на ZeBeDee).

Прочетох пак "the power of firebird events". Ако автора е прав - няма обективна причина FB SuperServer да не работи със статичен Remote AUX port. За Classic си пише, че опцията се игнорира ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от alex » 30-07-2008 09:35

rad написа:Сашкин, ела да видиш какво псуване пада, когато взема да въвеждам доставки (в нашия Атон) и има нови продукти - държи се точно както си иска(работя винаги с включено ZeBeDee) - в 1%от случаите ми се появява новия продукт, в 1 % пише НОВ ПРОДУКТ, но в останалите 98% ни Обновяване, ни нищо не помага - записваш във времененфайл, излизаш , влизаш, зареждаш, оглеждаш - тогава става. :evil:

накратко- има проблем
:?
Превключи на работа без компресия и кажи дали тези проблеми изчезват
Изображение
Изображение
Изображение

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от rad » 30-07-2008 14:20

Виж продукта "Тест за обновяване на Рад" - направих си го и си се появи, без да излизам!!! (при ZeBeDee=0 в aton.ini)

:roll:
Изображение

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от mIRCata » 30-07-2008 14:54

rad написа:Виж продукта "Тест за обновяване на Рад" - направих си го и си се появи, без да излизам!!! (при ZeBeDee=0 в aton.ini)

:roll:
Да не си уцелил единия процент където ти се появява?
Ако можеш изпробвай го на няколко продукта, за да си сигурен, че в този режим нещата работят.

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от rad » 30-07-2008 19:55

Пичове,
да Ви го кажа с уста(напиша), ако не сте го установили от досегашната ни работа-
"пищя" за проблем без да съм го изследвал и проверил единственно в случай, че трябва бързо да реша реален проблем на клиент, за който нямам време да тествам, натамънявам, заобикалям, а трябва да разчитам на Вашата експертна помощ да реша проблема на момента.
Гледам да не Ви губя времето с неизследвани проблеми, или такива, които натоварват само мен(екипа ми).(може би там ми е грешката)
8)

На въпроса:
-Без да му разбирам много-много на Сървъра - има ли порт за събитията? А демонче, процесче или каквото е там да го обслужва?
-При мене са пуснати през стената и Атона и ЗиБиДи-то и де що има ехе във фаербърда.
-Да продължа ли с експериментите да създавам кухи кодове... или нещо друго ще правим?
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от stoar08 » 31-07-2008 06:31

Рад, все пак да попитам - опитвано ли е на повече машини (за предпочитане някоя преди инсталация на Firewall). При мен наистина тръгна в началото ...
Докато го пробвах останах без OS (той си плачеше от преди това ...). От съседното бюро обаче, без да пипам сървъра - ZeBeDee така и не сработи, дори за началното "закачане" (пък на него 2 пакета антивируси са пробвани ... и 2та вече не са там ...)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от rad » 31-07-2008 08:00

Опита ми се базира на работа от поне 4 машини:
-лаптоп
-домашен комп
- два компа в офиса

поради разбирането ми(неразбирането ми) за работа в мрежата не се е случвало да работя на комп без антивирусна(обикновено Аваст) и без защитна стена. Не че съм маняк, но си мисля, че "броденето" без предпазни средства(едно от които е ЗИБИДИТО) из мрежата рано или късно води до главоболия(колкото по-малко средства - толкова повече главоболия).
а
mIRCata написа:-Без да му разбирам много-много на Сървъра - има ли порт за събитията? А демонче, процесче или каквото е там да го обслужва?
го питам, защото незнам дали програмистите могат да ти кажат какво значи грешката:

Системна грешка IBRrror 335544421

но аз мога - това означава, че се опитвам да вляза от клиентска станция с включено ЗИБИДИ, а на сървара (нашия)няма такова. С други думи винаги се опитвам да съм с максмално "вдигнати гащи", доколкото това е възможно в мрежата.
Дотук с описанието на нецеленасочените експерименти. Оставам в готовност да експериментирам , но може би не трябва да е на официалната ни база.
8)
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от stoar08 » 31-07-2008 08:03

Мога да ти пусна ZeBeDee към моя база и да ти подам конфигурационни файлове, ако искаш?

BTW Има изключително ефективен начин да тестваш събитията, без да правиш "спам" в базата - Прати си съобщение ;)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Статичен Remote AUX порт на Firebird

Мнение от mIRCata » 31-07-2008 09:50

rad написа:незнам дали програмистите могат да ти кажат какво значи грешката:

Системна грешка IBRrror 335544421

но аз мога - това означава, че се опитвам да вляза от клиентска станция с включено ЗИБИДИ, а на сървара (нашия)няма такова. С други думи винаги се опитвам да съм с максмално "вдигнати гащи", доколкото това е възможно в мрежата.
Дотук с описанието на нецеленасочените експерименти. Оставам в готовност да експериментирам , но може би не трябва да е на официалната ни база.
8)
Грешката означава, че връзката ти се отхвърля от отдалечения компютър.(Справка - файла с грешките на Firebird в директорията за сваляне на Атон) В твоя случай, да, явно е свързана с невъзможност да се свърже през zebedee. Няколко пъти съм засичал(особено след точно твои сигнали :) ), че поради някаква причина, то спира да върви на сървъра.

Но да се върнем на проблема с обновяването и да питам: Друг от колегите, които се връзват към сървъра със zebedee, и правят нови продукти имат ли подобни проблеми? Ако да, дали сте забелязали някаква характерна последователност, условия на появяване на проблема или е произволно?

Отговори