Какво можем да "изсмучем" от ICQ

Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Какво можем да "изсмучем" от ICQ

Мнение от stoar08 » 22-08-2007 20:20

Вероятно всички знаете, че ICQ протокола е отворен и всеки може да си напише клиент.
Конкретно аз ползвам http://www.miranda-im.org, която в 18MB RAM успява да ми вмеси ICQ; SKYPE интерфейс (без цялата шарения); спам-филтър; известия за нови съобщения в N на брой пощенски кутии; възможност да пращам директно snap на десктоп-а с 1 бутон; писане на писмо с 1 бутон; автоматичен away; светене на клавиатурата при ново съпбщение (светят caps lock, scroll lock и num lock в програмируема последователност); "пищялка" при съобщение от потребител, с който няма започната сесия и т.н. и т.н.
Поддържат се още куп знайни и незнайни протоколи за комуникация.
Като се има предвид, че ползвам доста малка част от наличните plugin-и мисля, че клиента има адски много потенциал. Доста е "скромен" и по подразбиране не е никак шарен, но аз за това го ползвам.

"спам-филтъра" се изразява в това, че при ново съобщение мога директно да го изтрия от pop3-то преди да се е свалило.
SKYPE имам инсталиран, но не го виждам, а пиша само през miranda.
Наистина може и повече, но е доста по-добре от нищо :)

PS Светенето на клавиатурата е адски полезно за разсеяни хора като мен и за тези, които ползват full screen приложения (shop, hotel, sale, store и т.н. :roll: ).
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 23-08-2007 08:29

Пък аз си ползвам icq и skype по отделно ;)

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 23-08-2007 12:56

И двете през техните си грозни и лагави(по мое мнение ...) клиенти предполагам ? :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори