Ценова листа на системния администратор

Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Ценова листа на системния администратор

Мнение от stoar08 » 16-04-2007 19:28

The Sysadmin Price List:


--------------------------------------------------------------------------------

Regular (as it were) Prices:
Calling me with a question --- $10
Calling me with a stupid question -- $20
Calling me with a stupid question you can't quite articulate - $30
Implying I'm incompetant because I can't interpret your inarticulate problem description - $1000+punitive damages
Questions received via phone without first trying help desk - $10.00
Questions where answer is in TFM - $10.00 (this should have been higher :-)
Questions during Xpilot session - $20.00
Calling me back with the same problem *after* I fix it once - $100
Insisting that you're not breaking the software, the problem is on my end somehow - $200
Asking me to walk over to your building to fix the problem - $5/step
Asking me to drive to another town to fix your problem - $50/mile+gas
If you interrupt me while I was reading news - $25/hr
If you interrupt me while I was trying to count all the xroaches on my screen - $35/hr
If you interrupt me while I was trying to actually fix somebody else's problem - $45/hr
If you try to hang around and get me to fix it now - $50/hr
If you expect me to tell you how I fixed it - $60/hr
If you've come to ask me why something isn't working that I'm currently working on - $70/hr
If you're asking me to fix something I fixed for you yesterday - $75/hr
If you're asking me to fix something I told you I fixed yesterday, but never did fix - $85/hr
If you're asking me to fix a quick patch that I made that didn't work - $95/hr
If you're bugging me while there's another admin in the room who could have done it for you - $150/hr
Making me trek to your office to fix your problem then leaving immediately after hanging up the phone - $1500.00
Calling up with a problem which "everybody" in the office is having and which is "stopping all work." Not being there when I rush over to look at it and nobody else in the office knows anything about it. - $1700.00
Explaining a problem for 1/2 hour over the phone BEFORE mentioning it's your personal machine at home - $500.00
Self-diagnosing your problem and informing me what to do - $150.00
Having me bail you out when you perform your own repairs I told you not to do - $300.00
Not telling all of your co-workers about it - $850.00
Explaining that you can't log in to some server because you don't have an account there - $10
Explaining that you don't have an account on the machine you used to have an account on because you used it to try to break into the above server - $500
Forgetting your password after it was tattooed on your index finger - $25
Changing memory partitions without informing me first - $50
Each time you call and start out by saying "I was fooling around on my computer when ..." - $50 + $ 10 /hr to fix the problem + $ 30 /hr to clean up after you.
Installing programs without informing me /getting permission first -$100 per program
Technical support for the above programs - $150 per hour (regardless of whether I know the program or not :))
Calling me to tell me that none of the users in your group can log on without telling me that you placed an order to remove applications for those users $25
After I find out that you placed the order to DELETE all of your users $1,000 (including $4,000 discount for the hilarity factor)
Leaving files on desktop - $5 per file, $10 per day the file is left unclaimed
Bringing in your own copy of the original Norton Utilities v1.0 to fix a brand new machine - $200
Putting feet up next to workstation after ten mile jog through NYC streets - $50
Spending 30 minutes trying to figure out what your problem is, and another 5 explaining how to verify and fix it, only to hear you say... "So that's what the little box that popped up on my screen was telling me to do!" - $40
Dealing with tech support requests for obviously pirated software - $25
Dealing with "How can I get another copy of [obviously pirated software]? Mine just died." requests - $45
Having to use the "We're really not the best people to talk to about that; why don't you try calling the number on the box in which you bought it?" line - $55
Actually needing to explain copyright law to you after you failed to get the hint in the previous response - $95 (includes instructions for getting freeware replacements from the public file server)
Having to point out anything that's on the wall in a typeface larger than 18 points - $15
If I wrote the sign - $45
If it's in a 144 point font and taped to the side of the monitor facing the door - $75
Reporting slow connection by passenger pigeon packets to MPEG archive in Outer Slobavia as a Mosaic/Netscape/Gopher/FTP client problem - $25.00
Reporting it more than once - $50.00
Reporting it more than once and implying slothfullness on tech support's inability to solve problem - $200.00
"Hardware Problem" Prices:
Figuring out you mean floppy drive when you say hard drive - $50.00
BEFORE I order your replacement hard drive - $250.00
Telling me that you don't have a hard drive $50
Spending 15 minutes to find out the size of your hard drive (includes walking you through the process) $100
Telling me that you don't save anything to the any of the drives, you "just push a button and it goes off into computer land." $50
Fixing your "broken" mouse with a mousepad - $25.00
Fixing your "broken" optical mouse by rotating the mousepad 90 degrees -$35.00
Fixing your "broken" optical mouse by taking off the post-it note someone has put on the bottom. - $50.00
Fixing a "broken" mouse by cleaning the rollers - $50.00
Fixing your "broken" printer with an ink/toner cartridge - $35.00
Fixing your "broken" ANYTHING with the power button - $250.00
Fixing the "crashed" system by turning the external disk back on - $200.00
Fixing the "hung" systemby plugging the ethernet transciver back in - $375.00
Fixing the crashed nameserver by plugging back in the SCSI cord someone accidentially yanked out on Friday afternoon when the 'real' sysadmin has just left for a two week vacation - $400
Visiting your old university and fixing the broken PC by plugging the monitor lead back in - $50
Spilling coke on keyboard - $25 plus cost of keyboard
Spilling coke on monitor - $50 plus cost of monitor
Spilling coke on CPU - $200 plus cost of motherboard swap plus hourly rate of $150 per hour spent reinstalling the system
Cleaning the mouse with spit and sleeve - $50 plus cost of sleeve plus cost of therapy :)
Chewing on the end of the graphic tablet stylus - $25
Listening to your network troubles, suggesting that you check to see if you are plugged into the network jack, hearing yes, trying five other things, asking you to identify your plug type, listening to you drag furniture, and hearing a sheepish, "Oops. Nevermind." - $35 (including discount for polite apology)
Beeper Prices:
Beeping me when I'm out with the significant other - $50
Beeping me when I'm out of town and I took pains to insure that help files were left all over and that diagnostics had been run on all machines before I left - $100
Beeping me more than once to tell me that the printer's offline and the fix is to press the On Line button - $200
Beeping me more than once while I'm asleep - $50 per beep
Beeping me and not identifying yourself within the first 5 seconds - $25
Beeping me and then changing your story / denying you placed the call / hoped I would forget who caused the problem - $500
Special Rates:
Dealing with user body odor - $75.00/hour
Dealing with user not familiar with the primary language spoken at site - $50.00/hour
Dealing with user who is (self-proclaimed) smarter than you are, but still calls every other day for help - $100.00/hour
Dealing with computer hobbiests - $125.00/hour

Questioning the other prices .................................$50
Collected from posts & email from:

jam@philabs.philips.com
jlkinsel@engr.ucdavis.edu
dpeschel@u.washington.edu
msuzio@tiamat.umd.umich.edu
nhughes@umich.edu
harlan@oberon.cs.wisc.edu
uhajj@superdec.uni.uiuc.edu
the8thman@aol.com
emk@dartmouth.edu
itchris@dale.ucdavis.edu
d-farley@tezcat.com
akilpat@engr.ucdavis.edu
ilaine@panix.com
s138@cpcroh.cpc.uea.ac.uk
drewkt@wellsfargo.com
rambler@sowest.net

Collected by & Copyright 1997-2000 by Esther Filderman (moose+@cmu.edu). Feel free to link to this page but you may not copy it.
[Sorry, folks I hate to do that, but too many folks have been stealing this and passing it around like "copier humour" (with headers and attributions stripped).]
Взето от http://www.contrib.andrew.cmu.edu/~moos ... elist.html.
Мислех да го преведа, но е маалко дългичко. Ако някой ден се случи ще постна и превода

boris
Мнения: 522
Регистриран: 24-07-2009 17:21

Re: Ценова листа на системния администратор

Мнение от boris » 31-12-2009 16:55

Ето превода на горната ценова листа:
Цени на системния администратор. Проверете ги преди да позвъните да питате как да прочетете маймуните в E-mail-а си
Обаждате се за да питате дали тази ценова листа е истинска))))
( Ако изобщо ви хрумне да зададете този въпрос по-добре не четете надолу) лв 40
Обаждане с въпрос лв 10
Обаждане с тъп въпрос лв 20
Обаждане с тъп въпрос, като при това не можете точно да обясните проблема лв 30
Да настоявате, че аз съм некомпетентен защото не мога да разбера за какво точно става въпрос от неясните ви обяснения лв 1000
Задаване на въпрос, чийто отговор е в HELP - а лв 10 ( трябва да е повече ! )
Да ме питате трябва ли ви модем за да влезете в Интернет лв 20 независимо от отговора
Да ви задам въпроса "Какъв Windows ползвате?" и да ми се наложи после да употребя фразата "Виждате ли в долният ляв ъгъл едно квадратче , на което пише [Start] ?" лв 20
Да ви обяснявам, че има разлика между e-mail адрес и потребителско име, и че в общия случай двете неща нямат много общо лв 30
Да ми кажете, че не съм прав да ви спирам accounta, защото сте закъснели с плащането само 3-4 дни пък и сумата е някакви мижави лв 25 лв 25 + лихви
Да ме питате защо не можете да се свържете към интернет и да отговорите на въпроса ми "Включен ли е външният ви модем ?" с плахото " Ама досега никога не съм го включвала и всичко си работеше" лв 20 + цената на силно успокоително
Да питате трябва ли да се свържете към нас за да прочетете mail-a си лв 20
Да ми обясните, че не трябва да ви взимам лв 20 за посещение на място, защото живеете близо до офиса ми лв 25
Да извикате някой приятел да ви преинсталира Windows-a, след което да ми се обадите да ми съобщите жизнерадостно, че интернет услугите ни не работят, а вие нищо не сте правили. лв 25
Да твърдите това след като съм дошъл на място и съм се уверил, че някой е инсталирал Windows 95 на мястото на Windows for Workgroups, и вие просто не сте забелязали лв 150 + цената на успокоителните
Да твърдите, че сте достатъчно компетентен да си настроите сам системата и не виждате защо трябва да дадете лв20 за да дойде човек да ви направи настройките, след което да прекарам 20 минути на m200 линия лв 5
Да ми заявите, че достъпът е бавен, защото сте се опитали да свалите едно филмче дълго само 5 минути и затова са ви били необходими поне 10. лв 15
Да ме помолите да върна e-mail съобщение, изпратено от вас преди 3-4 дни или ако не мога то поне да се обадя на получателя и да му кажа, че не сте искали да му го пращате лв 200
Да ме помолите да ви отворя пощенската кутия, да прочета съобщенията и ако има нещо интересно да ви го пратя по факса, защото нямате време да се занимавате с глупости лв 500
Да ми Forward-нете съобщение написано на кирилица, което не се чете и да ме обвините, че системите ни не работят, защото нищо не можете да прочетете лв 100
Да ми се обадите и да ми крещите, че не можете да влизате в интернет, и след като съм рестартирал подред всички рутери да споменете бегло, че сте абониран само за електронна поща. лв 100
Да настоявате, че въпреки това не съм прав да не ви давам достъп до интернет лв 150
Да твърдите, че модема ви е супер ( цели лв 15 сте дал за него ) и въпреки това не задържа връзка повече от 30 минути лв 50 + цената на нов модем
Да ме карате да слушам обяснения от вида "Значи отивам с мишката върху онова червеничкото и там преди имаше едни такива, върху който можеше да се цъка, а сега има едни други и те са кръгли" лв 50 / час
Да искате някой да дойде безплатно в офиса ви за да оправи бозата останала след вашото любознателно цъкане с мишката лв 20
Налага ми се да изслушам обяснение на тема Интернет пазар в България и как трябва да внимавам в отношението си към вас, защото вече сте сменил 4-5 доставчика, които са се правели на важни и са ви затваряли телефона само като ви чуят името. лв 20 + цената на усилието да ви затворя телефона
Да дойда до офиса ви, след като много нервно сте се обадили по телефона за да кажете, че никакъв интернет нямате и да установя, че са ви прекъснали телефонната линия на модема, поради неплащане лв 25
Да ме извикате в офиса ви защото имате проблем с електронната поща и на място да установя, че всъщност сте искали да питате как точно се пуска компютъра, който сте купили вчера "от една друга фирма" лв 20 + транспортните разходи + цената на курс за копютърна грамотност
Да ми се обадите с проблем след като вече веднъж съм го решил лв 100
Да се опитвате да ме убедите, че не вие се бъзикате със софтуера, а нещо при мен не работи и точно това ви е проблема лв 200
Искате да дойда пеша до сградата ви за да реша проблема лв 5 / стъпка
Настоявате да дойда в друг град за да реша проблема лв 50 / км + бензина
Прекъсвате ме, докато аз се опитвам да реша нечий друг проблем лв 45 / час
Висите ми на главата и се опитвате да ме накарате да дойда с вас веднага лв 50 / час
Очаквате да ви кажа как точно съм решил проблема лв 50
Идвате да ми кажете, че нещо, с което се занимавам в момента не работи лв 70 / час
Искате да оправя нещо, което съм ви оправил вчера лв 75 / час
Занимавате ме с глупости, докато в стаята ви има друг системен администратор лв 150 / час
Да ме накарате да се завлека до офиса ви, а вие да си тръгнете веднага след като затворите телефона. лв 1500
Обаждате се с проблем, който "всички в офиса имат" и който "спира цялата работа". Не сте там когато се пребивам от бързане за да дойда, а никой в офиса не чувал за проблема. лв 1700
Правите си сам диагностика на проблема и ме информирате какво точно да направя лв 150
Вдигате ми кръвното като сам правите нещо, което съм ви казал да не правите лв 300
Оправям ви "счупената" мишка с mousepad лв 25
Оправям ви "счупената" мишка като изчиствам ролките лв 50
Оправям "счупеният " ви принтер като му слагам тонера лв 35
Оправям ви "счупеното" КАКВОТО И ДА Е като натискам копчето за включване лв 250
Да ви обясня, че не можете да влезете в определен сървър защото нямате account там лв 10
Да си забравите паролата, след като лично съм ви я татуирал на показалеца лв 25
Инсталирате си нещо на компютъра без да ме питате може ли лв 100 / нещо
Обръщате се към мен за поддръжка на нещото лв 150 / час ( независимо дали съм чувал или знам как работи нещото)
Разкливате Кока Кола върху клавиатурата лв 25 + цената на клавиатурата
Разливате Кока Кола върху монитора лв 50 + цената на монитора
Загубвам 30 минути да се опитвам да си преставя какъв точно е проблема ви и още 5 за да ви обясня как да го решите и накрая да чуя "А-а-а и в онази малка кутийка, която изскочи пишеше да направя точно това" лв 40
Налага ми се да използвам фразата: "Ние може би не сме най-правилните хора, с които да говорите за това. Защо не се обадите на номера написан на кутията, в която сте купили това" лв 55
Налага ми се да ви обърна внимание на нещо написано на стената с петсантиметрови букви лв 15
Ако аз съм написал нещото лв 45
Да ми се обадите за бавна връзка с FTP, WWW сървър, на който има MPEG архив като сървъра се намира в северно тамбукту лв 25
Да ми се обадите за това повече от веднъж лв 50
Да се занимавам с потребител, който се е самопровъзгласил за по-умен от мен, но ми се обажда по 2 пъти на ден за помощ лв 100 / час
Да се занимавам с неграмотни компютърни любители/ентусиасти лв 125 / час

Някои от точките са взаимствани от англоговорящи колеги и са преведени за ваше улеснение
Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Ценова листа на системния администратор

Мнение от mIRCata » 04-01-2010 08:59

Това не трябваше ли да е в темата за хумора?

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Ценова листа на системния администратор

Мнение от stoar08 » 04-01-2010 10:21

mIRCata написа:Това не трябваше ли да е в темата за хумора?
Публикувано е преди да се отвори ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Ценова листа на системния администратор

Мнение от mIRCata » 04-01-2010 16:52

Вярно има 2 години между двете мнения в темата :) :oops:

Отговори