BTC - Dissconnecting people

Отговори

Пак ли съм само аз?

да
0
Няма гласове
не
0
Няма гласове
стига си спамил форума!
2
100%
 
Общо гласове: 2

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

BTC - Dissconnecting people

Мнение от stoar08 » 02-01-2007 19:12

"И що тъй?" - Ами ...по повод adsl, заради който съм на прага на съдебен иск към BTC. Работата е там, че от както преподписахме договор за преминаване от 512kpbs към 2Mbps, интернета рязко се влоши. Да не говорим, че и в добрите си времена не минава границата от 1Mbit, наблюдение, което имам и при други клиенти на услугата (които имат само 1 pc за итнернет, нямат рутер зад модема и т.н.).
Целта на темата е да видя дали има други, които споделят моите наблюдения и ако стигна наистина до по-сериозни стъпки да мога да предложа повече материал пред началниците на компанията, когато ги питам "що така бе, Миме?"

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 02-01-2007 22:34

Виж сега бате. По принцип АДСЛ-а не е гарантирана услуга и за това не можеш да виниш или отправиш иск към НИКОГО! Дори и 2кб/с да ти пуснат нет и на тях трябва да се радваш. Достъпът до интернет не е гарантиран (т.е. може да си пише CONNECTED на модема и пак да нямаш нет...) сори...но в крайна сметка това с БТК. Незнам какво очакваш от тях да направят... Не си единственият...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 03-01-2007 08:41

Ама аз ще ги ...(не мога да го кажа на публично място). Какъв е тоя "бизнес нет" дето не мога и банката да си ползвам по него?!?!?! И защо подяволите влошава като дигам тарифата? Трябва още малко да ми кипне и ще си намеря параметър да ги заям ...пък и за тая цел си има адвокати 8)

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Адвокати

Мнение от rad » 04-01-2007 19:14

Те сигурно могат да си наемат по-скъпи адвокати, но понеже собственниците им са бачкали и навънка(там дето наистина ще ги осъдят), най-вероятно предварително са огледали нещата. Какво имам предвид:
-важно е да се знае български и да се чете внимателно, не рекламния надпис, а възможно най-дребния шрифт
:cry:
-Слав е прав! Някъде сигурно пише ДО 2Mbps(курсивът -мой), което юридически им позволява да ти "дават" нет от 0 до 2Mbps и ти да неможеш и копче да им кажеш!
-ако прегледаш старият договор, сигурно там е имало упомената долна граница различна от 0Mbps, а в този няма
-ако горното твърдение не е вярно, значи в Самоков просто е сработил по-общия икономически закон на монопола :cry: - ко'т ти дам -туй и на к'ват си искам цена!

А попринцип от Коледа насам нета им е зле - по едно време и мейл сървърите им чак не работеха! Заради тях по празниците съм прекарал поне няколко часа в телефонни разговори - кой на кого е/не е пратил мейл и кой кога ще го(няма даго) получи. :twisted:

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 05-01-2007 09:37

Добре, значи не съм сам и ефекта не е локален за Самоков, това ми дава надежди :). Колкото до скъипте адвокати ...едвали имат само 1 клиент адвокат, който е недоволен (една наша клиента даже изяви желание да предприемем действия, но в момента нямам времето да и предоставя договора :) ).

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

не исках да те поощрявам....

Мнение от rad » 08-01-2007 22:11

Неисках да те поощрявам, да си губиш времето, в борба с вятърни мелници, но от друга страна.......Дон Кихот и досега го споменават...... :roll:

Отговори