Тарифициран интернет по DHCP?Дали не съм го сънувал:)?

Има ли перспектива в проекта(да го доразвия ли)?

да
4
80%
не
1
20%
 
Общо гласове: 5

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Тарифициран интернет по DHCP?Дали не съм го сънувал:)?

Мнение от stoar08 » 15-03-2006 13:18

Дам...правилно го прочетохте DHCP(не PPPoE), което практически сваля изискванията към операционната система(и под DOS си го ползвам) и потребителската намеса.Тарифицирането не е проблем, измислено е.Мисля, че и проблеми с клиентите, позлващи VPN няма да има(за 5 мин двама ми го поикаха и трябваше да лъжа, че не знам от къде им идват проблемите:)), но до 1-2 седмици ще пробвам и ще зам със сигурност.LogIn-a става през browser при пускането му(според мен по-удобно от това няма на къде:)) , а за потребителя се пази вход/изход в байтове и пакети + време активност.
Проблемът е само в операционната система(която работи само на AWARD BIOS:(), комуникацията с която изсква TCP(под чист дос е играчка, но го подкарах:)).За местата където на рецепция има Windows(какъвто и да е) писането на "преходник" ми е 1 нощ работа и няма да изисква корекции в хотела(ако някой ми каже формата на файловете, които се ползват в момента:))
Иначе за там където е само DOS ми трябват просто ~170KB RAM и мога да напиша програмка, която при викане да прави/трие потребители и да връща изходен файл кой колко е ползвал(може и да е пак в ползвания в момента формат):).
От това че сборих TCP под DOS произтичат и други гъдели, но за момента не са съществени:).
За момента искам само мнение дали има смисъл(някой освен мен имал ли е проблеми с PPPoE) и при евентуален интерес да получа техническо задание(или поне файл мостра:)).
Мога да дам и информация(библиотеки на C и известни проблеми, които съм срещнал) , ако някой случйно му е интересно:).
Ще реагирам по-бързо ако ми пишете 1 писъмце на intelrullz@data.bg :).

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 16-03-2006 08:06

Естествено, че подкрепям разработката ти, която може да се нарече академична :) Въпреки, че на хоризонта е Aton, който има амбициите да поеме щафетата от SHOP и STORE, те ще имат още дълго време работа. И ако тази работа може да се върши в "по-широко пространство", то това ще донесе само плюсове.

Успех :)

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 16-03-2006 10:38

Не от скоро и аз имам такава идея. Не всеки клиент (служител в хотелски комплекс) може да се справи с правилното настройване на PPPoE. Аз лично в моят регион срещам изключително много проблеми, а мисля, че именно развитието на тази тема и на проекта като цяло ще ги реши на 99% (оставям 1% за технически неуредици). Дълго време и аз съм се чудил как може да стане. Да разбирам ли, че вече активирането на потребител ще стане по същият начин, по които и нашите "приятели" от БТК си активират АДСЛ-модемите. Посредством договорът им за услугата, където е даден потребител и парола, и един уеб сайт, на който каквото и да напишем, докато не активираме модем-а който по своя страна си описва рутингите към интернет не можем да напраим нищо. Ако клиента вече трябва да си пусне интернет-а по този начин, както за потребителско име напише поредният си номер от хотел-а, който му е даден от рецепция, то тогава мисля, че ще може и да се върже после изразходваният трафик със хотелската програма :) Всичко ще е супер. 8) 8) 8)

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 16-03-2006 18:35

Под "операционна система" по-долу се разбира продукта представен на http://www.mikrotik.com/ :)
Така...сега като имам време и виждам, че има интерес ще отделя малко повече време на тема "Зaщо(не)?":
Първо малко преди история;).На 22.12.2005 видях в действие системата, която ползваме в момента.

Какво ми хареса в нея :
PPPoE е сравнително лесно за конфигурация;може да mount-не сървъра и съответно от него може да се източи базата;най-важното - рутера е активна част(взима си сам файловете от сървъра и връща кой колко е ползвал).
Какво не ми хареса :
PPPoE не е най-лесният начин(имайки предвид, че знам по-лесен:));не може да извършва контрол в/у "шефския" трафик;ако на рътера му "бръкнат в ухото" не се пали сам, а чака реакция от потребителя ...(заради 1 такова нещо се качвахме до боровец);В последствие видях, че VPN не работи, което навежда на мисли, че не рутира всички протоколи(ако това не е за клиенти винаги може някой от админите да направи темата вътрешна).Освен това както се убедих лично(без да изпадам в детайли), с малко google всеки получава root достъп до рутера.
След няколко дни получих запитване дали мога аз да направя такова "животно" и доста се запалих по идеята.НА връх нова година тотално бях се вманиачил и за около месец и половина реших съществуващят до тогава основен проблем.А именно:
Рутерът, който ползвам поддържа комуникация само по TCP IP, а не на всякъде имаме windows:).Alex раполага с готова "куца и саката" мостра, която под DOS се връзва и изпълнява команди от входен файл, но мога да го преправя да работи по сегашната система(хотела само да вика моето exe).
След това бях малко изтощен честно казано и нямах време веднага да си оповестя "откритието", а Alex нямаше и представа за какво му говоря когато се видяхме:).
Какво е по-добро във варианта, който мога да реализирам :

Рутера се пали сам без потребителска намеса;).Потребителите могат да се тарифицират по DHCP(по-долу пише как става това).Рутера не подлежи на маниполации(системата е linux базирана, но няма реален начин това да се разбере от нормален потребител, тъй като реален достъп до ядрото и функции несвързани с рутиране няма).Рутера поддържа VPN сървър, който при наличието на същата система от другия край може да пусне дори и ipx(не е пробвано), но е пробвано, че При система с win2K(и на горе) пускането на TCP IP не е проблем=>ако сървъра с програмата има IP,стига интернет-а да го позволява, могат да бъдат зареждани модулите с цел поддръжка/асистенция и каквото и да е друго(не е пробвано дали пуска IPX когато си говори с "батовчеди", но TCP IP е пробвано и няма пролем).Поне на теория както казах работи VPN за клиентите, но трябва да го пробвам и ще пиша със сигуност.Поддържа доста солиден контрол в/у скоростите, 8 нива на приоритет и отделно маркиване на всеки поток именно с цел контрол на достъп/скорост.
Няколко месеца съм бил на интернет през такива рутери(предишния доставчик работеше с тази операционна система).
Системата може всичко, но тарифицирането по PPPoE ще бъде малко по-сложно(ще изисква 2-3 команди в повечко, но ако става през мой модул това ще е моя грижа:)) единственото, в което е по-назад е, че не може да mount-ва сървъра.
Минус - минималния лиценз който върши работа за хотел е 65$;върви само на award BIOS;
Технически подробности няма да пиша, но ако може да ми се прати мостра от файловете, които се ползват ще съм много благодарен.обяснение няма да откажа, но да е възможно най-късо:).
intelrullz@data.bg.
Ето по-интересното от към работата с клиентите
1 Клиента оставя абсолютно автоматични IP-та и не пипа нищо повече.
2 Пуска browser.
3 Рутера вижда немаркиран трафик(има си firewall:)) и го препраща към тази страница http://intelrullz.data.bg/login.html.
4 В нея пише потребител и парола(абсолютно по избор на този, който разрешава достъпа:))
5 Неговото временно IP се маркира и не му се досажда повече
6 в http://intelrullz.data.bg/status.html си гледа статуса и може да излиа ако иска
В рутера се пазят 5 полета за всеки потребител - in/out трафик в пакети/байтове и време активност.
Не е проблем IP-тата да са статични за "шефове" и поддръжка и динамични за клиенти, ако е необходимо.Може да има по 1 DHCP сървър на всяка ланка ако трябва:)

За кракост : по-лесно е за работа, но струва пари(за тези които не са чували data.bg де:)).Чакам файлчета в/у които да започна работа.
За въпроси не тормозете Стоян (баща ми), защото най-много да получите номер 0886 715 530:).На същия майл като за файловете също може да питате.
Ако има нещо неясно аз ще следя темата затова питайте.Постарал съм се да пиша с повече подробности и не съм сигурен дали е четивно за човек, който не го е виждал на живо.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 16-03-2006 19:37

Няма да искам файлчета повече:).намерих си.Не мога да ги правя да са сесия по сесия но мога да представя целия трафик като 1 сесия (със съответната продължителност и трафик)което пак няма да налага корекции:).Само не разбирам как програмата прави потребители.Кажете ми това и считайте "мостът" за готов;).

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 13-04-2006 20:00

Мисля, че принципът е следният: Нашата програмата прави един файл със следните данни - потребител, парола. Сървър-а с интернет-а наблюдава за наличието на този файл и след като го види създава потребител. След успешното завършване на операцията сървър-а си трие файла...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 22-04-2006 10:06

И ето - напредък има:).Знам, че доста се забавих, но разполагам с модул, готов за тестване...под windows.Ако някой може и иска да отдели време на това добро дело:) - intelrullz@data.bg и ще му драсна инструкция как да си конфигурира рутерче.Модулчето поне в лабораторни условия работи, но ми трябва някой който да вложи малко повече фантазия в тестването.
Изисквания :
за "отчитащото" PC - .net framework 2.0.
за рутер - award BIOS.
Колкото за DOS ... там е готово до средата.Може да прави и забранява потребители, но не може да чете информацията за тяхното използване на интернет.Нуждае се от няколко часа нерви и мисля, че ще компилирам годна за тестване бета и под DOS.

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 07-05-2006 17:08

Как е с нервите? Справяш ли се :) Кога ще има нещо работещо?

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

ГОТОВО Е!:)

Мнение от stoar08 » 11-05-2006 10:49

И под windows и под dos има версии готови за тестване, като под dos в момента е с 1 бъг по-малко(на теория:) ),но това ще е така още няколко дни.
В случай, че някой освен morphieus чете темата - набирам тестери:)
Не знам обаче кога unrealsoft, ще ми направят hotel.exe, което да вика модула под dos.Вси пак и моито нахалство има граници и мисля, че за сега досадих достатъчно:).Всички с желание да пробват dos-a(под win не иска никаква намеса:) ) могат да подосаждат малко.
С morphieus ще пишем резултати +/- възможно най-скоро.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 20-05-2006 17:59

Смятам за редно след целия психически тормоз най-малкото да благодаря на kondev за съдействието.От днес започваме интересната част от бета тестовете(с hotel.exe):).

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 21-05-2006 10:23

Успех!

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Светлина в края на тунела

Мнение от stoar08 » 23-05-2006 12:09

Все още съществува 1 дребен проблем, но мисля че го реших току що.Довечера ще се пробва за да е сигурно, след което mikrotik става реално исползваем през hotel.exe(а аз почвам да му "набивам" условни рефлекси при грешни потребител/парола и т.н., докато процеса в самия хотел се автоматизира).
Отново благодаря за търпението и помощта на kondev :) (но ако наистина съм решил проблема ставам иключително нахален за необходимите "добавки" в hotel.exe :twisted:)

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

РАБОТИ!!!!

Мнение от stoar08 » 23-05-2006 20:52

Най-сетне - УСПЕХ.Днес осмислих няколко тира кола, чипс, пуканки и доста киловат-часа ток:).Прави потребители и извежда сесиите в подходящия формат.Има някакъв странен бъг с отчитането но това е "бял кахър".Ще го открия тази вечер и ще пиша когато logger.exe е абсолютно готов за реален обект:).

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 24-05-2006 00:14

Такаааа.
Постигнах 3-4 последователни зареждания.Потребителите се правят коректно в рутера и няма проблеми с четенето на сесиите(хотела ги разчита).
Като се ореже малко лог-гайла на рутера(да не включва друго освен ползвания интернет) може и да падне под 4 секунди на пускане, но в момента това си е константна скорост.
Утре ще кача hotel.exe на 1 novell за да видя дали натрупването на драйвери и протоколи ще забави нещата.

И тъй като logger.exe е поне според мен готов за бета тестове, може да се направи hotel.exe, който вика процеса автоматично(при активиране/смяна на парола и преди четене) и morphieus да го пуска(каза, че си е наумил 1 обект).Поне според мен не е лошо и на някакъв интервал(който може да се задава и в глобална) да се прави "профилактично" четене.За да има винаги "прясна" информация за положението.
Kondev, за това вече разчитам само на теб(hotel.exe ще ми е доста трудно да си направя сам:)).Знаеш ми и GSM и ICQ за допълнителни уточнения.

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 24-05-2006 10:15

Вече и при мен го тествах. Работи !!! Остават дребни доработки от рода на:
1. Операцията запускаща logger.exe да се изпълнява след всяка от манипулациите "Смяна парола", "Активира/деактивира"
По този начин ще се смали и менюто като цяло.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 25-05-2006 22:53

След обсъждане с kondev май намерихме "решението", но това ми отвори доста работа и не съм сигурен дали е възможно(трябва ми около седмица четене само за да разбера как става принципно).Идеята е да стане нещо като драйвер, който стои резидентен в ram и може да се вика при необходимост (или да си се вика сам), което вероятно ще ускори процеса малко, а ако започне да се вика сам през даден интервал ще елиминира и нуждата от корекции в hotel.exe.
Мисля, че до седмица ще имам яснота по въпроса "ше го бъде ли така".Ще пиша веднага щом има някакъв напредък.Ако не стане, вероятно ще остане в сегашния вид и при викане ще се изчаква 2-3 секунди(както са примерно архивите с arj,но значително за по-малко време :wink: ).

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 28-05-2006 21:34

За нещастие няма да го бъде.TCP-то забива когато е резидентно...за момента ще продължи да си бъде просто .exe, а аз ще потърся библиотека, с която тази красива мечта е осъществима:).

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 29-05-2006 08:58

Направено.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 29-05-2006 22:53

Така, така, така.Преди да затворим темата - намерих чист, резидентен драйвер(буквално) за TCP/UDP под dos.Ще направя консултация с 1 приятел асемблерист относно използването му, но щом като самия драйвер е резидентен трябва да не е проблем, да го ползвам от резидентно .exe.Защо пиша подробности ...ако съм прав, трябва да може спокойно драйвера да се ползва от hotel.exe директно(все пак си е dos-драйвер, който се ползва на малко по-ниско ниво и е независим от езика, който го използва).Ще се опитам да направя устойчив logger с него и ....след това ще оставя "за домашно" вграждането му директно в hotel.exe(ако има смисъл ще дам и сорсове):)...но това само, ако няма "подводни камъни" де.
Благодаря за добавката в hotel.exe за сегашния logger...сега идва период на "лабораторните зайци" :wink: .

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 21-06-2006 21:07

За мое голямо щастие, днес се завъртя реално цялата тази система ( до сега работеше само в лабораторни условия). За сега тя изглежда по този начин. Добавя се файла за TCP пакета на лан картата под ДОС и от там на сетне в хотелската директория се слага логгер.ехе и логгер.тхт (в тхт се описва настройките който използва програмата за връзка със сървъра). За в момена нещата работят перфектно. Няма го досадното чакане от сървър-а да се рефрешнат потребителите (това в момента става автоматично, в момента в който се потвърди паролата и от следващата секунда вече има създаден акаунт в микротика). Принудих се обаче да сложа допълнителна лан карта на пц-то на рецепция (Троян Плаза), защото ОДИ драйвера се сбива със пакетните на мрежата (този за логгер-а) и не действа добре. За сега толкова, но не мисля, че е изобщо малко. Действа и то стабилно. Вече няма нужда да се ходи профилактично (поне до сега беше така) по компютрите в хотелската част за да трия десетките на брой създадени ВПН акаунти. Толкова от мен...един бета тестер :)

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 22-06-2006 10:52

Знаех си, че няма да се откажете, докато не завършите нещата до край :)

Поздравления!

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 23-06-2006 19:29

Всеки проблем има решение ...надявам се.Microsoft имат DOS клиент, който поддържа tcp и до колкото помня ipx...ще се опитам да "открадна" технологията възможно най-скоро.Колкото до работата ... ако след 2-3 седмици още си говорим, значи всичко е наред;)
До 2-3 дни обещавам 1 пакетче с logger.exe, 3-4 по-масови драйвера за IP и кратък readme.txt :)

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 26-06-2006 09:16


Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 30-07-2006 00:03

Теоритично проблема се реши с "нещото". То обаче е малко нестабилно (в момента работи, но не ми се навлиза в подробности). Намерих обачe по-кадърно решение. За нещастие то влачи със себе си още 1 проблем - трябва 1 още COM за целта.Mikrotik позволява абсолютен контрол през RS =>с прост ASCII текст може да се правят потребители, да се чете информация за тях, да се прави всичко.
Това обаче ще изисква по-сериозна намеса от страна на Ънриъл, за която не мога да настоявам толкова, понеже все пак си е работа. "протокола" обаче е прост - има 5-6 команди за правене на потребител, смяна на парола и прочитане на лог-а. Самата работа ще е по прочитане на лог-а (обработка на стринг, но все пак си е работа).
Към момента най-сигурната схема е под windows (неприятно, но факт).
Знам, че графика ви е плътен, но ако може да бъда включен в него.
Kondev и Alex ми имат icq за "когато му дойде времето" :wink: .

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 31-08-2006 18:12

След около 48 часа тестове в офиса се престраших да сложа Mikrotik в хотел " Ледени Ангели" с logger.exe под windows, което за момента не прави проблеми ако не се разпадне връзката (тогава се налага малка намеса, но мисля да я сведа до 1 бутон в близко бъдеще). За момента интернета не се използва прекалено усилено, но след няколко седмици ще мога да пиша впечатления :wink:

Потребителски аватар
enkov
Мнения: 8
Регистриран: 07-11-2004 12:51
Местоположение: Plovdiv
Контакти:

Mikrotik & PPPoE

Мнение от enkov » 15-09-2006 16:20

Само слагайте по-мощно PC на Mikrotika, който рутира това PPPoE, ако ще ви се налага по-мощен трафик в бъдеще!

Да, тръгва и на P200, обаче при натоварване изпуска PPPoE пакети - все пак те се компресират, декомпресират и тн. Аз наблюдавам прочутите EasyLAN доставчици как им се гърчат микротиците напоследък.
Svetoslav Hristosov Enkov

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 15-09-2006 19:06

Ако прочетеш заглавието на темата ще съм ти много благодарен :wink: Цялата идея е да не се налага на човек, който не знае що е "IP address", да си го настройва :wink: . Пък и за сега съм го виждал със celeron 466 да рутира 5 Mbit нет за 20-30 души пиково натоварване на 1-10% процесорен товар :wink: . През двете ланки прокарва 90Mbit на 15% товар (за единична връзка). Съвсем отделна тема, е че компресията е по-избор. Трудно си представям по-лека ОС за рутер от Микротик (разбира се не може да се мери с freeSCO, която даже и от флопи работи ...).Не мога да ти кажа защо на EasyLan им се гърчат ...PPPOE не съм и пускал даже. Ако се намери обект с повечко нет се ще намери още 20-30 лв за машинката 8)

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 18-09-2006 07:51

Сега като помисля ...работата с харда му взима душата. Ако има Proxy например и е пуснато да кешира големи файлове => работи много , тогава наистина препоръчвам поне p3 със 7200 rpm HDD. Същата машина, която прокарва 90 Mbit през две мрежови карти достигна около 25 Mbit от собственото си FTP (пак поради тромавата работа с харда и на 100% товар). Но дори и с proxy, ако се кешират само файлчета <1 MB не съм виждал сериозни проблеми ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

"Луд умора няма! Само се поти"

Мнение от stoar08 » 24-11-2006 11:02

Та на този принцип, под положителното въздействие на morphieus, и въпреки отчайващо подробната документация на "колегите от Microsoft" :) (с тия хора спя, ставам , ям, мисля, лягам, ...живея последните 11 месеца :twisted: ) вчера компилирах, по всяка вероятност, финалния вид на проекта. Въпреки разбираемата липса на интерес (все пак интернета вече не е само за богоизбраните) не можех да го оставя до половината.
Ето как изглежда крайния вид : service за windows 2000 + (преди това не знам да има такива "екстри"), който разчита на коректни входни данни и се рестартира сам при грешка (невъзможност за четене/запис във файл, мрежов проблем), но за момента "се оправя" с всичко друго (което съм се сетил да пробвам ... ). Не пропуска ъплоуда в "дългите" сесии, както предишните 2 грешки на природата :) . Трие users.net след изпълнение (за разлика от dos, който поради новопоявилите се фобии, не смея да прекомпилирам с това нововъведение).
Service се инсталира с 2-3 "уловки", но все пак, ако още някой има клиент, който е недоволен, че от тоалетна изкарва повече пари от колкото от интернет и иска да си изплати "поне рутера" - бих могъл да си направя труда да напиша 10-15 реда опътване. Има си и "инструмент" за конфигурация, който ...ами и него ще довърша при нужда :roll: .
Ако поработи 1-2 седмици вероятно ще zip-на 1 пакетче с тази версия и ще я пратя по мейла на kondev като "експонат" за сървъра.

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 24-11-2006 11:34

Та да беше казал да дойда по рано на София, че да го направиш 8) 8) 8)

Отговори