Моля за идея

Фискални устройства, баркод-четци, телефонни централи, принтери и др.
Отговори
juju
Мнения: 215
Регистриран: 08-11-2004 15:37
Име: Борислава Николова
Местоположение: Разлог
Контакти:

Моля за идея

Мнение от juju » 24-09-2005 16:52

Понеже опита ми с Shop е малък, а Shop в хранителен магазин пък никакъв, та молбата ми е клиента иска от мен да го посъветвам каква везна да си взема, какъв етикиращ принтер или такъв за баркод, ако може той да се връзва към везната и тя да вади етикета с баркод. ( Не ми е много ясно как стоят нещата там)
Какъв баркодчетец да вземат?

Магазина ще бъде на самообслужване, най - вероятно с една или две каси.

Благодаря предварително.

RS. Изчетох темата с мненията, но все пак искам конкретни препоръки към обект - хранителен магазин.

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Ето моята конфигурация

Мнение от scooter_nick » 24-09-2005 21:26

Не съм най-компетентния човек, който може да те посъветва, но все пак ще си кажа мнението.
Лично аз не харесвам везните на "Дейзи технолъджи", моделите Елит, защото силно се влияят от външни фактори и не са особено стабилни при комуникацията с компютъра. Мисля, че Датекс и тук нямат конкуренция, и предлагат най-добрите везни, но на солидна цена. През идващите няколко дни ще имам наблюдения върху работата на Bimco и ще мога да изкажа мнение и за тях. Ако дадени стоки се пакетират и оразмеряват предварително, хубаво е везната да има интерфейс за връзка с лейбъл принтер, за да си печатат самозалепващи се етикетчета с единичната цена, теглото и сумата.
Относно лейбъл принтера, мисля че най-обикновения модел, който се продава (пак на Датекс) върши работа.
Относно баркодчетеца - задължително лазерен. От там нататък според финансовите възможности на клиента. Баркод четците Voyager са на достъпна цена и работят добре. Ако клиента си пада по технологичните хубости, може да му предложиш четец с няколко сканиращи лъча (например Zebex), но за повече пари.
Ето примерен вариант.
баркод четец Voyager с един сканиращ лъч
теглилка Datecs с интерфейс за връзка с компютър и лейбъл принтер
лейбъл принтер Datecs
При този вариант разните сирена, кашкавали, салами се теглят предварително, опаковат се и им се залепва етикетче с баркод, който използват на касата.
Такава система си виждала в Якоруда.

Толкова от мен. За повече информация може да потърсиш Бараков или Чавдаров. Може би и Кондев.

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 25-09-2005 08:46

Ще добавя...

моите познания са повече теоретични и базирани на чужд опит, но все пак... с изключение на Бимко, нито една везна от ниския клас не може да разпечатва броечен баркод, когато е свързана с лейбъл принтер. В 90% от случаите тази функция не е необходима, но има места където се налага везната да печати освен претеглени количества, но и бройки (например кебапче, шницел, бутче и т.н.). За тези места алтернативата е Бимко или вече високия клас на Бизерба. Бимкото е стабилна везна и сме в добри отношения с производителя (български), което ни позволява да работим с устройствата им на много ниско ниво.
За баркодчетците: и лазерните си имат своята специфика: от какво разстояние четат, с колко линии (повечето позволяват да не се "намества" стоката към четеца), дали могат да четат цветни и бледи баркодове и т.н. Тук обаче ще трябва някой с по-голям практически опит да даде конкретни препоръки за модели.

airking
Мнения: 422
Регистриран: 10-11-2004 21:01
Име: Иван Иванов

Мнение от airking » 26-09-2005 10:01

Везна. Най-добре вземи Еликом етикираща. Защото за бъдещи промени да може да се вързва и с пс-то.
Лейбал. Най разпространен Датекс. Почти не е от значение лейбала.
Четец. Минимум Метролоджик. Максимум с 20 сканиращи линий като цена и качество Zebel ili Zuhel нещо такова беше.
Ако има друго питай.

Отговори