ЕКАФП Еликом

Фискални устройства, баркод-четци, телефонни централи, принтери и др.
Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

ЕКАФП Еликом

Мнение от stoar08 » 02-11-2013 19:06

Дочувам от колеги, че в момента Еликом е от най-стабилните ЕКАФП на пазара и работят "с протокола на Датекс". По стечение на обстоятелствата, днес ми отказа втори фискален принтер за тази седмица и реших да рискувам като закача на негово место Еликом (днес нямам удобен Датекс за промяна).
Първо важната част - работи :) Аз го пуснах (на Tekla) като FP60, но успешно работи като FP1000 или Daisy Profiprint.
Какво е по-различно :
1 Знаците за текст в бон са по-малко (не съм имал време да разгледам, но май са колкото на FP550). Очаквам в нашите продукти да не е проблем - реално се режат излишните знаци в края.
2 Касата печати умопомрачително количество информативни бонове - "сверена дата", "сверен час", "зададено име на оператор" и т.н. Вероятно могат да се изключат, но днес нямам възможност да проверя как. Реално всички тези операции са невъзможни след първия фискален бон и като цяло това не пречи съществено на работата
3 Като скорост на печат е категорично пред касите на Датекс. Като устойчивост издръжливост - ще пиша след няколко дена ;)
4 Касата е интелигентна и помни в какъв режим е изключена. При включване продължава в него (напр. Фискален Принтер)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: ЕКАФП Еликом

Мнение от stoar08 » 13-11-2013 11:38

Умишлено ги оставих да поработят няколко дни с касата (в хранителен магазин). Единственото оплакване е, че ако я изтърват да свърши хартия, излиза от режим ФП (от което умрели няма ;)). Според мен, дори отчет прави по-бързо от ... някои други производители :)
Днес я закачих на Touchsale (FP60, "маркиране на продуктите като текст") и изглежда работеща. Възнамерявам да я пусна в Боровец за сезона.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори