3COM не могат да правят евтини switch-ове?!

Дали ще е достатъчна толкова RAM за станция? Ех, този 132 колонен текстов режим! И още...
Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

3COM не могат да правят евтини switch-ове?!

Мнение от stoar08 » 14-08-2005 11:34

Под "евтини" се разбира под 200лв(за 3COM си говорим все пак:)).Проблема, не е в това, че не работят, а че не са стабилни при работа със слаб трафик.Преди 2-3 седмици си взехме 1 16-портов Office connect и го закачихме на наработка , взе да дава мизерии радиото(произволно online радио).Като прегледах графиките видях, че са страшно накъсани, а като пипнах switch-а се опарих:).Сложих го да се охлади и почти стабилизира, но като си върнах старото 8-портово DTK радиото почна да пее идеално:).След няколко повторения на експеримента носихме switch-а на сервиза и те ни оплашиха, че ако има дефект ще се оправя поне 1 месец, защото нямали право да го отварят,а ремонта се прави от 3COM...това добре:).След 1-2 седмици се обадихме и ни го смениха с нов.За нещастие и той дава същия дефект - не може да стабилизира 7-8 KB трафик и къса връзката през 5 минути:).При по-сериозни скорости(над 1 MB) няма проблем.Сега експериментираме с shop и той си работи.
Имал ли е някой такъв проблем?Знам, че на практика работи, но ми се вижда крайно несериозно да се налага да "помпам" трафик изкуствено за да мога да слушам 1 просто радио(пък и не знам дали няма да ми довлече и беля, ако го сложа в обект).

Отговори