Wireless под дос

Дали ще е достатъчна толкова RAM за станция? Ех, този 132 колонен текстов режим! И още...
Отговори
mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Wireless под дос

Мнение от mitaka » 17-03-2006 22:13

Чак щом на мен ми хареса..... сменяш си цена в сторето от няколко километра, и даже не трябва да си рестартираш касата :)
даже е и супер лесно.....

само трябва инсталиран уиндоус 98, спираш си го да не се зарежда от MSDOS.SYS-a и си зареждаш IFSHLP.SYS в CONFIG.SYS
не съм много сигурен, че уиндоус трябва......поне аз не можах да го подкарам без него.
После стандартно се зареждат нещата от nwclient, ако всичко е точно "you are attached to server ХХХ"
Точно в този момент изкача усмивката на лицето......траеща колко да се зареди ънриълсофтска програма, тогава ПЦ-то се рестартира. След двудневни псувни, "откраднах" :) една бозичка "REFRESH" от нашите колеги "Търговски системи" Пловдив, тя ми реши проблема с рестартите.
Междо другото "REFRESH" върши и много други работи, има си хелп прилежно написан от "Търговски системи". Браво на тях 8)
само за нагледност:

[MENU]
MENUITEM=KASA1, UnrealSoft Sale
MENUITEM=STORE, UnrealSoft Store
MENUDEFAULT=KASA1, 5

[COMMON]
files0
buffers@
LASTDRIVE=Z

[KASA1]
DEVICE=C:mitakaIFSHLP.SYS
DEVICE=C:mitakaHiMEM.SYS

AUTOEXEC.BAT
@echo off

goto %config%

:KASA1
cdmitaka
wclient
lsl
rtsodi
ipxodi
vlm
f:
login kasa1
cddatakasa1
call C:mitaka
efresh
efresh.bat /RIVAFIX
sale.exe

и така.....

P.S. Кондев пращам ти на майла да качиш на сайта едно рарче, които има мрежи с антени, желание и свободно време да тества...
Изображение

morphieus
Мнения: 1346
Регистриран: 08-11-2004 16:57
Име: Слав Димитров
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнение от morphieus » 18-03-2006 10:04

10х много. ще го пробвам още другата седмица и ще пиша впечатления (стига да има от къде да си сваля рарчето :) )

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 05-07-2006 23:50

Идеята е велика наистина , затова ще предложа нещо друго.Имаме мрежа в офиса(вътрешна за интернет) , по която без нищо да пипам под DOS станцията си работи нормално и си пуска store и sale (друго не съм пробвал).
Идеята е, че си я настройвам все едно е с кроснат кабел в сървъра и windows няма нищо общо с това :wink: ...мисля, че и RPL работи:).
Устройствата са WAP54G в режим "мост" с незаводски firmware, но такъв "дал господ".
А за този метод ....с мрежова карта ли работи или пак си е с някакво устройство?.

mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Мнение от mitaka » 09-07-2006 17:13

иване ти гожори за аксеспойнт в момента
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 09-07-2006 18:01

Дам, access point в режим "мост".Твоето ъпутване за какво е?Ако е за мрежова карта направо звучи интересно ...а иначе при мен е бавно просто защото няма кой да седне да ми насочи антената (само за наще си работи нямаме време) и 54Мбит мрежа работи на 0.5 Мбит ...а съм пускал с тез устройства стабилна 22-23 ...

mitaka
Мнения: 239
Регистриран: 12-11-2004 18:10
Име: Димитър Щерев
Местоположение: Пловдив

Мнение от mitaka » 11-07-2006 19:08

в режим мост както ти му викаш, то това си става винаги няма значение ОС-а аз ти говоря за 5гигахерцови 54мгб уаиарлеси
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 13-07-2006 22:47

Еми и на 5 гигахерца има "мост" режим ....пак независим от операционната система.Не разбирам какво прави това упътване дето си сложил в началото...иначе те и моите са 54Мбит, но на 5 гигахерца е по-вероятно да се постигнат 40 и повече.

Tronny
Мнения: 29
Регистриран: 05-11-2004 10:31
Контакти:

Wireless проблемка

Мнение от Tronny » 16-06-2007 20:03

имам проблема с wireless lan: взех си устройства на DLINK (Router и Access point) кофигурирах ги. Опитвам се да се коннектвам (под DOS) към Novell сървър - към един става, към другият не става. Мъсля че проблема във конфигурация на Novell'a, сравнявал ги - ми се струва едно и също е. Нещо не мога да разбира къде бъркам... може някой да ми помогне? (търся wclient под DOS)

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 17-06-2007 08:25

Когато ползваш AP/Bridge/Router (а не мрежова карта) би трябвало станцията да не направи разлика (да не ти трябва специален клиент). В крайна сметка сме правили практически тестове на 85km по интернет с DOS и работи все едно е с кроснат кабел. Ако имаш bridge режим опция - задължително използвай нея... Не знам обаче дали Router-а не ти прави мизерии.
Може да дадеш моделите на устройствата да попрегледам online документацията за "вредни" опции.
И двата сървъра ли са ти конфигурирани от 1 и същи човек? Мисля, че autoexec-а съдържа пълната конфигурация на мрежовите интерфейси - прегледай го ред по ред ... В средата променя ли се нещо друго освен "желязото" ?
Каквото и друго инфо да имаш - пиши...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Tronny
Мнения: 29
Регистриран: 05-11-2004 10:31
Контакти:

Мнение от Tronny » 17-06-2007 12:16

1. Оборудване:
- Dlink Router DI-524
- Dlink DWL-G700 AP (Конфигурирано как Repeater (ми се струва като Bridge при другите производители)

Има връзка между тях, конфигуриране след Reset от мен, WEP крептиране и MAC Filter.

2. Novell сървъри конфигурирани от различни хора, един е от Сашо (към него се коннектва WLan Client), друг от мен - там не работи :( (сигурно нещо съм пропуснал).

Мъсля, да няма проблема с протоколи. Може би TCP / IP изъсква или нещо друго...

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 17-06-2007 15:37

IP+DOS=скачане в Дунав :) ...от целия Ънриълсофт мисля, че само аз съм го правил, като не издържа проверката на времето. Би трябвало то да няма значение ...
При първа възможност ще разгледам какво казват DLink за устройствата и дали по тях нещо може да ти улесни живота ...
Междувременно виж дали има опция Bridge. Доста по-различно е от Repeater по дефиниция и доста по-стабилно като работа.
И ... прегледай autoexec.ncf "знак по знак" и поразгледай inetcfg.nlm дали има меню, което не си виждал все още :) .


-----------------------------------------------------------------------------------

Не намерих нищо подозрително на сайта на D-Link. Мога да те посъветвам само да махнеш Repeater режима ... друго му е предназначението.
Ако си сигурен, че MAC филтъра не е странно настроен (и да пречи на новия novell) мога само да ти препоръчам да опиташ "като бял човек" да си заредиш директно станцията - все едно, че е с кростнат кабел (без wclient/refresh/други такива бози :roll: ).
Можеш да прегледаш фреймовете (802.2 и 802.3) и да пробваш дали, ако смениш, ще има подобрение ...
Този wclient не съм го ползвал, а и живота ми да зависи от него пак няма да го ползвам и ще си намеря друго решение ...не му вярвам :).

И btw Под windows пробвал ли си дали има връзка с новия сървър?
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Tronny
Мнения: 29
Регистриран: 05-11-2004 10:31
Контакти:

Мнение от Tronny » 18-06-2007 08:59

проверих autoexec.ncf и inetcfg.nlm единакви са и двата сървъра. Вчера с голям зор, успях (само веднъж) под windows да се свържа с сървъра. После пробвах пак, без да прявя промяни освен рестарт на workstaton - не става.
Междруго, за връзка между Router и AP: в режим когато AP работи както Accsess Point, а не Repeater той не се свъзва със Router'a. Включвам режим Repeater - и евала, връзка с Router'a се появява.
Друго нещо: сканирах ефира - наблизко е поне 5-6 мрежи, може би те пречат? Аз пуснах наша мрежа на канал, който никой не исползва. Сигнал на нашата мрежа е посилен (поне 2 пъти).

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Мнение от stoar08 » 18-06-2007 13:57

Tronny написа: Междруго, за връзка между Router и AP: в режим когато AP работи както Accsess Point, а не Repeater той не се свъзва със Router'a.
AP не се връзва с друго AP в режим на AccessPoint. Идеята на repeater-а обаче е увеличаване на обхват (препредава безжичния сигнал), което в твоя случай освен да пречи друго няма да направи. За да закачиш AP към рутера трябва да е в режим клиент.
Щом се връзваш попитай Сашо дали няма някъде някой таймаут на връзката.
Опитай да зададеш сервизните пакети да са по-рядко и да свалиш скоростта (ще намали загубите и би трябвало да стабилизира връзката). Изключи всякакви видове оптимизации на устройствата.
В краен случай задай 802.11b връзка (би трябвало при по-разтеглените времеви диаграми да има значително по-малко "загубени" пакети поради забавяне).
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Tronny
Мнения: 29
Регистриран: 05-11-2004 10:31
Контакти:

Решение на проблемата

Мнение от Tronny » 25-06-2007 14:45

Прекарах UTP кабел - това е решението...
:)
:(

мерси

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Решение на проблемата

Мнение от stoar08 » 25-06-2007 15:47

Tronny написа:Прекарах UTP кабел - това е решението...
:)
:(

мерси
Съжалявам, че не можах да помогна, но за в бъдеще - решението се нарича Bridge-режим :) .
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори