Архивиращи scripts за linux

Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Архивиращи scripts за linux

Мнение от stoar08 » 11-02-2010 20:02

Най-накрая се трогнах, и седнах да напиша 2 scripta (1 за чистене и 1 за архивиране), с идеята да се ползват през cron.

Script-овете предполагат, че Firebird се намира в /opt/firebird, и че системата разполага с pbzip2, разположен в /bin (като и 2те подлежат на редакция ...). Възможно е да се преработи за други компресии, но нещата са малко специфични, понеже съм го проектирал да не ползва временен файл.
Лично аз използвам 1 античен slackware инструмент, наречен daemon, с който да "демонизирам" архивиращия процес, с оглед да не държа cron зает прекалено дълго.

ПС От скриптовете има какво да се желае, но разчитам, че ако ползвате linux - ще можете да си ги доправите според нуждите ;)
Прикачени файлове
fb_script.zip
(1.37 KиБ) Свален 996 пъти
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Потребителски аватар
mIRCata
Admin
Мнения: 1065
Регистриран: 15-11-2004 15:25
Име: инж. Мирослав Джоров
Местоположение: Тайна майна
Контакти:

Re: Архивиращи scripts за linux

Мнение от mIRCata » 12-02-2010 13:23

stoar08 написа: Лично аз използвам 1 античен slackware инструмент, наречен daemon, с който да "демонизирам" архивиращия процес, с оглед да не държа cron зает прекалено дълго.
Не става ли просто да добавиш & към командата за да се изпълни във фонов режим, без да се чака резултата от изпълнението й, а да се продължи с другата работа?

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: Архивиращи scripts за linux

Мнение от stoar08 » 12-02-2010 15:01

Не съм тествал. Предполагам, че има и други начини, но daemon комбинира sudo, chroot и всички други възможни щуротии (изпълнение на процеса под изцяло отделна среда, с чуждо потребителско име и т.н.), които биха могли да осигурят по-голяма сигурност на системата.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори